[Yükleniyor...]

[Yüklenemedi...]

Galatasaray Divan Kurulu'nda Mustafa Cengiz yönetimine ultimatom

Galatasaray Spor Kulübünün eylül ayı Divan Kurulu toplantısı başladı.
12 Eylül 2018 Çarşamba - İHA
[Yükleniyor...]

[Yüklenemedi...]

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, eylül ayı divan kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu.

Cengiz'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Ben bütçe yetkisi istiyorum. Bakın bu yetki Dursun Özbek ve Yarsuvat’a verilmiş. Sayın Yarsuvat belge elimde imzanız burada. Siz bu yetki verilemez diyorsunuz ama siz almışsınız. Beni eleştiren eleştirsin ama arka bahçelerde yok 'onu satacak' yok 'bunu satacak' diye konuşmayın. Konuşma yeri burasıdır. Sattığımız bir şey yok. Bu böyle bilinsin. Galatasaray mali olarak eksiden artıya geçiyor. Ben alkış istemiyorum, tebrik istemiyorum, bilin istiyorum.

Divan üyeleri gerektiğinde, yanlış yapıldığında cevabı tokat olarak verir ama şunu iyi bilin ben tokat yiyenlerden değilimdir. Edebimle geri çekilirim. Benim şu an Divan’dan istediğim kendileri almışlar imzaları burada ama o yetkilerin verilmesi büyük hata diyorlar. Sayın Dursun Özbek ve Sayın Yarsuvat’a niye verdiniz? Kemerburgaz arazisi ne oldu? Kullanılamıyor. Başka bir araziyi Galatasaray adına tahsis ettik. Burada konuştuklarınız güzel ama devlet öyle demiyor. O işler öyle olmuyor.

Galatasaray mali olarak uzun süre sonra zarardan kar durumuna geçiyor. Projelerimiz belgeli, arsa anlaşmalarımız belgeli. Yetkiyi vermezseniz bunlar durmak zorunda. Dursun diyorsanız vermeyebilirsiniz, yapacak bir şey yoktur. Devlet kanadında işler farklı yürüyor. Devlet ile yaptığımız arazi anlaşmaları var, onlardan bize maliyet çıkartmamaları gerek. Buradan söylüyorum."

"Bizim projelerimiz, anlaşmalarımız, devlet ile görüşmeler belgeli. Bankalar ve devlet ile görüşüyoruz bu istediklerin için yetkin var mı diyor. Biz size bunu söylüyoruz. Yönetimimiz burada her şeyi açıkça detaylı yazıyor. Anlaşmadan belgeye her şey. Biz saklamıyoruz, saklanmıyoruz. Var mı saklı bir şey? Yok. Var mı bahsetmediğim bir proje? Bakın hepsini anlatıyorum. Devlet ile görüşüyoruz; İyi diyorsun, hoş diyorsun bütçen nerede diyor... Bana yetkiyle gel diyor. Siz proje nerede diyorsunuz. Projeler yetkide işte."

[Yükleniyor...]

[Yüklenemedi...]

"Otel inşaatını devam ettirmemiz gerekiyor. Dursun Özbek'e olan borcumuzu Abdurrahim bey ile üstümüze almaya çalışacağız. Bu, yüksek bir rakam ama söylemeyeceğim; ailem duymasın. Yaptığımız başka şeyler de var da söylenmez."

Eski Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, sarı-kırmızılı kulübün yönetim kurulunu, 22 Eylül'de, çoğunluk sağlanamaması durumunda ise 29 Eylül'de düzenlenmek üzere karar aldığı olağanüstü genel kurul toplantısını iptal etmeye çağırdı.

Galatasaray Lisesinde gerçekleştirilen eylül ayı divan kurulu toplantısının güncel konular bölümünde söz alan Yarsuvat, yönetimin, kulübe ait gayrimenkullerin değerlendirilmesi başta olmak üzere genel kuruldan bir takım yetki talibinde bulunacağı olağanüstü kongrenin sarı-kırmızılı camiada bölünmelere neden olacağını ifade etti.

Duygun Yarsuvat, Galatasaray Kulübünün önemli gayrimenkullere sahip olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Gayrimenkullerimizin değerlendirilmesi tabii ki söz konusudur ama bunların hiçbirini elden çıkaramayız. Burada satmak sözcüğü kullanılmıyor ama farklı ifadeler var. Bunları sermaye olarak bir şirkete koyarsanız bu gayrimenkul artık sizin değildir. Galatasaray'ın hiçbir gayrimenkulünü satmak için böyle dolaylı bir yolu denememek lazım. Bu, Galatasaray'ın aklıyla alay etmek anlamına gelir. Bu, bizi rencide edici bir tekliftir. Dolayısıyla gayrimenkullerle ilgili bu olağanüstü genel kurul maddelerinin hepsinin reddedilmesi lazım. Ayrıca değerlendirilmek istenen gayrimenkulün önce plan ve projesinin bildirilmesi gerekir. Sonra genel kuruldan onay istemek icab eder."

Yönetim kuruluna seslenen Yarsuvat, "Yönetim kurulu, lütfen bu toplantıyı iptal edin. Galatasaray'ın daha fazla yara almasına müsade etmeyin. Galatasaray'da bölünme olabilir buna müsade etmeyin. Biz artık yeni bir seçim yapmak istemiyoruz. Sizlerle yola devam etmek istiyoruz ama mecbur bırakırsanız istemediğimiz şeyleri yapmak zorunda kalabiliriz." ifadelerini kullandı.

Öte yandan toplantında söz alan birçok divan kurulu üyesi de olağanüstü kongrenin iptal edilmesi talebinde bulundu.

[Yükleniyor...]

[Yüklenemedi...]

İlişkili Haberler

[Yükleniyor...]

[Yüklenemedi...]