[Yükleniyor...]

[Yüklenemedi...]

İlahiyatçı Sifil'den dolar 'fetva'sı: Bozdurmak farzdır

Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ebubekir Sifil, sosyal medya hesabından yükselen dolarla ilgili açıklama yaptı. Sifil;""Elinde dövizi, altını olanların bozdurup TL’ye çevirmesi farz-ı aynıdır" ifadelerini kullandı. İlahiyatçı Sifil, "deve sidiği şifadır" sözleriyle gündeme gelmişti.
13 Ağustos 2018 Pazartesi - cumhuriyet.com.tr
[Yükleniyor...]

[Yüklenemedi...]

İslamcı cenahın önemli isimlerinden Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ebubekir Sifil, sosyal medya hesabından yükselen dolarla ilgili açıklama yaptı.

“BOZDURUP TL’YE ÇEVİRMESİ FARZ-I AYNDIR”

 Sifil şu ifadeleri kullandı:

 “Yaşadığımız, adı konulmuş bir istiklal savaşıdır. Bu savaşta tarafsız kalmak, sessiz kalmak düşmanla işbiriliğidir. Elinde dövizi, altını olanların bozdurup TL’ye çevirmesi farz-ı aynıdır.”

 "SİYASÎLERİN VE BÜROKRATLARIN BU KONUDA ÖN ALMASI ELZEMDİR”

Sifil daha sonra yaptığı paylaşımında ise, ilk söylediklerin anlaşılmayan ya da yanlış anlaşılan hususlar olduğunu belirterek şunları kaydetti:

[Yükleniyor...]

[Yüklenemedi...]

 “Daha açık yazayım: Acil/ertelenemez ihtiyaç, döviz/altın üzerinden borçlanmış olmak gibi özel/zorunlu durumlar haricinde tasarruf amacıyla döviz/altın bulunduran herkesin bozdurup ₺ alması farzdır. Özellikle yöneticilerin, iş çevrelerinin, siyasîlerin ve bürokratların bu konuda ön alması elzemdir. Onlar bu millî sorumluluğun yerine getirilmesinde örnek olursa insanımız üzerine düşeni fazlasıyla yapacaktır.”

 

[Yükleniyor...]

[Yüklenemedi...]

[Yükleniyor...]

[Yüklenemedi...]