Peugeot Türkiye satışlarında rekor kırdı

Temmuzda Fransa'dan sonra en fazla Peugeot, Türkiye'de satıldı. Peugeot Türkiye, tüm zamanların en iyi temmuz ayı sonucuna imza attı.

Yayınlanma: 11.08.2023 - 12:25
Peugeot Türkiye satışlarında rekor kırdı
Abone Ol google-news

Peugeot'dan yapılan açıklamaya göre, Peugeot Türkiye, temmuz ayı satışlarıyla yıl başından bu yana ortaya koyduğu yükselen grafiğini sürdürdü.

Peugeot Türkiye, temmuz ayında yaptığı 8 bin 148 adetlik satışıyla toplam pazarda yüzde 7,2 pay aldı ve konumunu sağlamlaştırdı.

2023 TOPLAM SATIŞLARI

Açıklamada, sadece temmuz ayında Peugeot'nun binek otomobil pazarında üçüncü, hafif ticari araç pazarındaysa ithal markalar arasında birinciliğe ulaştığı belirtilirken, yılın ilk 7 aylık döneminde ise Peugeot Türkiye'nin gerçekleştirdiği 49 bin 40 satışla yüzde 7,3'lük pazar payına ulaştığı, toplam pazarda beşinci sırada yer aldığı aktarıldı.

Yılın ilk 7 aylık döneminde 37 bin 385 adetlik satış ve yüzde 7,2'lik pazar payıyla binek araçta beşinci sıradaki yerini koruyan Peugeot Türkiye, hafif ticari araçtaki büyümesini de sürdürdü.

Ocak-Temmuz 2023 döneminde 11 bin 655 adet hafif ticari araç satışı gerçekleştiren Peugeot Türkiye, yüzde 7,6'lık payla hafif ticari araç pazarında ithal markalar içerisinde ilk sırada yer aldı.

Markanın hafif ticari araç pazarındaki modeli Rifter, temmuz ayında 715 adetlik satışla ikinci sırada tamamlasa da gerçekleştirdiği 6 bin 718 adetlik toplam satış rakamıyla ilk 7 aylık dönemde, pazarın en çok tercih edilen modeli olmaya devam etti.

'YENİLİKÇİ SEÇENEKLER SUNUYORUZ'

Açıklamada görüşlerine yer verilen Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, 2023'ün kendileri için yükselen bir ivmeyle devam ettiğine dikkati çekerek şu ifadeleri kullandı:

''Birbirinden iddialı ürünlerimizle pazarın neredeyse tamamına rekabetçi ve yenilikçi seçenekler sunuyoruz. Peugeot Türkiye için geçtiğimiz temmuz ayı rekorlarla tamamlandı. Hem markanın tarihindeki gelmiş geçmiş en iyi temmuz satışına imza atarken bir yanda da en yüksek ilk 7 aylık performans sonucunu elde etmeyi başardık.

Daha da önemlisi temmuz ayı sonu itibarıyla PEUGEOT markası olarak gelmiş geçmiş en yüksek toplam satış adetine ulaşarak bir rekor kırdık. Yani bu yıl tüm zamanların en iyi satış performansını yapacağımızı garantilendik. Yılın geride bıraktığımız bu periyodunda elde ettiğimiz 49 bin 40 adetlik toplam satışla, sene sonu için hedeflediğimiz rekor satış rakamına doğru emin adımlarla ilerliyoruz.''

HER SEGMENTTE ZİRVEYE!

Türkiye pazarındaki artan performansın, Peugeot dünyasında da Türkiye'yi öne çıkardığını vurgulayan Reyhanoğlu, mayıs ayında gerçekleştirdikleri satışla, Fransa ve İtalya'nın ardından dünyadan en fazla Peugeot satılan ülke olmayı başardıklarını kaydetti.

Reyhanoğlu, temmuz ayı satışlarıyla birlikte İtalya'yı da geride bırakarak ikinci sıraya yükseldiklerini aktararak, bu başarıda tüm modellerinin önemli bir rolü olduğunu bildirdi ve her segmentte zirveye oynadıklarını belirtti.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler