Foto Galeri Haber Yaşam Kültür-Sanat Çevre Gezi Spor Doğa ve İnsan

On binler sokağa çıktı... Türkiye 'Adalet' için nöbette

15 Haziran 2017, Perşembe
Haber görseli
1
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’dan İstanbul Maltepe Cezaevi’ne kadar sürecek “Adalet Yürüyüşü”nü dün başlattı. Kılıçdaroğlu, yürüyüş boyunca, üzerinde “adalet” yazılı bir döviz taşıdı. Eylemde parti rozeti kullanılmadı, pankartlarda sadece adalet talep edildi.

Güvenpark’tan başlayan yürüyüşe binlerce vatandaş destek verdi. Yürüyüşe eski SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, MHP’li Meral Akşener, KHK ile ihraç edilen Prof. Cihangir İslam, Mazlumder Başkanı Ahmet Faruk Ünsal gibi isimler de katıldı. Ayrıca birçok ilde de destek eylemleri yapıldı.

Şu Anda Okunanlar

Şu anda en çok okunan haberler için tıklayın.
Haber görseli
2
ÖZGÜRLÜK İSTİYORUZ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, CHP İzmir Milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları, il ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda partili, Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını protesto etmek amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde toplandı. Burada konuşan Güven, “Türkiye’de hukuk istiyoruz. Parlamenterlerin özgürlüğünü istiyoruz. Bu yürüyüş demokrasinin zaferiyle sonuçlanacaktır” dedi.