Foto Galeri Haber Yaşam Kültür-Sanat Çevre Gezi Spor Doğa ve İnsan

İmamoğlu'nu ziyaret eden Komünist Başkan: 25 yıldır buralara gelemiyorduk 15 Ağustos 2019, Perşembe cumhuriyet.com.tr

Haber görseli
1
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu makamında ziyaret eden Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu "25 yıldır buralara gelemiyorduk. Böyle kapıların olduğunu bilmiyorduk" dedi.

Kamuoyunda Komünist Başkan olarak Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etti.25 yıldır buralara gelemediğini vurgulayan Maçoğlu, "Böyle kapıların olduğunu da bilmiyorduk. Yönetici arkadaşlarımız bugün çok rahat bir şekilde bu sıraları kullanabiliyor" dedi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

Haber görseli
2
Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu ve Dersim Dernekleri Federasyonu (DEDEF) üyesi yaklaşık 50 kişi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tebrik ziyaretinde bulundu.

İMAMOĞLU: BU YAPILARIN ESAS SAHİBİ HALK
Maçoğlu ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İmamoğlu, "İBB, bu gördüğünüz çatı, her metrekaresi sizlere aittir. İstanbul'da yaşayan halka aittir. Biz, sadece burada görevimizi yerine getiriyoruz. Sizlerin oylarıyla, oy veren vermeyen herkesin katkısıyla, demokrasiye olan katkısıyla seçilmiş kişiyiz. Ama esas olan bu yapıların kimse sahibi değil. Sahibi olan halk. Bunu toplumun her kesiminin yaşamasını istiyoruz" dedi.


"İŞİN ÖZÜ BUDUR"
Üretecekleri politikalarla vatandaşa eşitlik duygusunu hissettireceklerini vurgulayan İmamoğlu, "Bunu sağlamak adına da adalet kavramı çok önemli. İnşallah bu dönemin birkaç duygusunu, İstanbullu hemşerilerimize yaşatmak istiyoruz. Birincisi, bu yönetimin kayıtsız şartsız adil olacağı. Bir başka şey de dönemin gereği, ne yazık ki israfı engellemek. Tasarrufla beraber İstanbul ekonomisini güçlendirerek, buradan elde edilecek kaynağı, yine İstanbulluya, çocuklarımıza, kadınlara ve toplumun her kesimine eşit bir şekilde paylaştırmak. İşin özü budur" diye konuştu.