Foto Galeri Haber Yaşam Kültür-Sanat Çevre Gezi Spor Doğa ve İnsan

Kapat

Yeni Kuşak Köy Enstitülüleri Derneği Manisa Şubesi 4. kez şiir etkinliği düzenledi

19 Şubat 2017, Pazar
Haber görseli
1
Yeni Kuşak Köy Enstitülüleri Derneği Manisa Şubesi, Köy Enstitülerinde Sanat etkinlikleri kapsamında Manisa Şiir Günleri etkinliğinin dördüncüsünü, 18 Şubat Cumartesi günü Manisa İkiz Kulelerde gerçekleştirdi.

Çok sayıda şiir ve sanatseverin izlediği etkinlik programının başlamasından önce Müzik Öğretmeni Seda Deniz Şahin ve öğrencisi Zafer Bozkurt’un müzik resitali dinlendi. Saygı duruşunun yapılması ve istiklâl marşının okunmasıyla başlayan program Ziraat Marşı ile devam etti.

Şu Anda Okunanlar

Şu anda en çok okunan haberler için tıklayın.
Haber görseli
2
Işıl Soğukpınar’ın sunumuyla sürdürülen programın birinci bölümünde etkinliğin davetli şairleri Halim Yazıcı, Ali Özenç Çağlar, Alper Tunga Kumtepe, Can Sinanoğlu, Dilek Sercan, Dinçer Taşdemir, Fatma Aras, Funday Karapaça, Jiyan Polat, Kazım Ablak, Mehmet Rayman, Mehmet Zengintaş ve Mustafa Ören şiirlerini okudular.

İkinci bölüm etkinliğin onur konuğu Gülsüm Cengiz’in yaşam öyküsü ile ilgili sinevizyon gösterisi ile başladı. Program sunucusu Işıl Soğukpınar ile Gülsüm Cengiz’in köy enstitüleri, Niobe, kültür ve yaşam, kültür ve sanat, şiir yazmak ve okumanın önemi ve değeri başlıklarındaki söyleşisi ile devam etti. Salondaki izleyicilerin soru-cevaplarıyla sürdürülen programın ödül töreni bölümünde, etkinliğe katılan şairlere teşekkür plaketi verildi.