24 Haziran 2018 Genel Seçim Haritası - Bursa Yurtdışı dahil gör

Seçim verileri Anadolu Ajansı'ndan alınmaktadır.
AA logosu
Harita yükleniyor…
Oy Dağılımı Yurtdışı dahil gör
Cumhur İttifakı
Millet İttifakı
HDP
Vatan P.
HÜDAPAR
Bağımsız
%56,83
%37,32
%5,33
%0,24
%0,23
%0,05
Milletvekili Dağılımı
  • 13
    milletvekili
    Cumhur İttifakı
    AK Parti, MHP
    1.075.968 oy
  • 7
    milletvekili
    Millet İttifakı
    CHP, İYİ Parti, Saadet
    706.608 oy
Toplam milletvekili : 20
Partili milletvekili : 20
Bağımsız milletvekili : 0
Açılan sandık : %100
Bursa Tüm Sonuçlar Yurtdışı dahil gör
%46,01
11 Mv.
%10,81
2 Mv.
%22,87
5 Mv.
%12,71
2 Mv.
%1,75
%5,33
%0,24
%0,23
%0,05
AK Parti
MHP
CHP
İYİ Parti
Saadet
HDP
Vatan P.
HÜDAPAR
Bağımsız
Cumhur İttifakı
%56,83
Millet İttifakı
%37,32
Bursa 1. Bölge - Milletvekili ve Aday Listesi Yurtdışı dahil gör Listeyi görün Listeyi kapatın
oy
Adayları
    1. Bülent Akça
    2. Salih Çam
    AK Parti
    5
    milletvekili
    417.554 oy
    Adayları göster
    • Hakan Çavuşoğlu
    • Mustafa Esgin
    • Refik Özen
    • Emine Yavuz Gözgeç
    • Ahmet Kılıç
    • Gülten Kapıcıoğlu
    • Sadettin Cangül
    • Arif Çelenk
    • Muhammed Erdoğan
    • Arif Bekir Dangaç
    CHP
    3
    milletvekili
    252.815 oy
    Adayları göster
    • Lale Karabıyık
    • Erkan Aydın
    • Nurhayat Altaca Kayışoğlu
    • Kayıhan Pala
    • Özgür Erdursun
    • Gürkan Esen
    • Deniz Baykal
    • Serkan Öztürk
    • İbrahim Mart
    • Aytaç Şahin
    İYİ Parti
    1
    milletvekili
    141.293 oy
    Adayları göster
    • İsmail Tatlıoğlu
    • Sami Bilge
    • Yüksel Selçuk Türkoğlu
    • Yüksel Yılmaz
    • Abdullah Alagöz
    • Sermin Özensoy
    • Üstün Tunalıgil
    • Özgür Şimşek
    • Ayhan Tayfur
    • Merve Asa
    MHP
    1
    milletvekili
    97.058 oy
    Adayları göster
    • İsmet Büyükataman
    • Kadir Çitil
    • Enver Yılmaz
    • Mehmet Ali Adak
    • Ali Osman Memiş
    • Yasemin Meriç
    • Korkut Aktaş
    • Necati Çelik
    • Şenay Uslu Doğan
    • Ahmet Balsüzen
    HDP
    42.473 oy
    Adayları göster
    • Adnan Şahin
    • Aygül Saklı
    • Mustafa Yağcı
    • Aynur Yılmaz
    • Saffet Pehlivan
    • İbrahim Korhan
    • Ahmet Okumuş
    • Mehmet Sait Yüksel
    • Cemal Hazar
    • Mehmet Zahir Sarıtaş
    Saadet
    16.276 oy
    Adayları göster
    • Gökhan Gerçek
    • Burak Çelik
    • Elif Sultan Şendöl
    • Ali Öncel
    • Hamza Gürsel
    • Ersin Göktepe
    • Doğan Özbüyük
    • Göksel Rüstem Karakuzu
    • Rabia Imamaj
    • Yunus Emre Özbilen
    Vatan P.
    2.313 oy
    Adayları göster
    • Mustafa Enver Yılmaz
    • Semra Yılmaz
    • Elif Gökkuş
    • Hacı Bektaş Aykut
    • Aytaç Toker
    • Aydın Keleşoğlu
    • İsmail Tıkır
    • Hüseyin Kurur
    • Murat Emre
    • Rüstem Orozbay
    HÜDAPAR
    1.684 oy
    Adayları göster
    • Mehmet Hüseyin Yılmaz
    • Cemil Genç
    • Aziz Kayalık
    • Zeki Aras
    • İbrahim Şehitoğlu
    • İlhami Aydar
    • Kenan Çil
    • Ferhat Tan
    • Veysel Aymelek
    • Umut Işık
    Bağımsızlar
    885 oy
    Adayları göster
    • Bülent Akça
    • Salih Çam
    Bursa 2. Bölge - Milletvekili ve Aday Listesi Yurtdışı dahil gör Listeyi görün Listeyi kapatın
    oy
    Adayları
      AK Parti
      6
      milletvekili
      453.648 oy
      Adayları göster
      • Efkan Ala
      • Osman Mesten
      • Vildan Yılmaz Gürel
      • Zafer Işık
      • Muhammet Müfit Aydın
      • Atilla Ödünç
      • Ahmet Yelis
      • Selda Meriç
      • Burcu Yaran
      • İsmail Özkan
      CHP
      2
      milletvekili
      180.112 oy
      Adayları göster
      • Orhan Sarıbal
      • Yüksel Özkan
      • Mustafa Şenyurt
      • Erkan Dönmez
      • Süleyman Ayyılmaz
      • Şahin Sevinç
      • Meral Altuntaş
      • Kemal Atan
      • Baran Güneş
      • Hülya Dink
      MHP
      1
      milletvekili
      107.708 oy
      Adayları göster
      • Mustafa Hidayet Vahapoğlu
      • Tevfik Topçu
      • Fevzi Zırhlıoğlu
      • Muhammet Tekin
      • Hayati Bedir
      • Timur Özdemir
      • Edibe Bilge Arıcıoğlu
      • Muhammet Lütfi Taşci
      • Ümit Kaplan
      • Celal Çekil
      İYİ Parti
      1
      milletvekili
      99.315 oy
      Adayları göster
      • Ahmet Kamil Erozan
      • Hasan Toktaş
      • Adnan İslamoğulları
      • Serpil Arslantürk
      • Ali Ekber Can
      • Betül Bayraktar Orhan
      • İsmail Şenol
      • Yavuz Bülbül
      • Fazlı Seyis
      • Özgehan Koçer
      HDP
      58.463 oy
      Adayları göster
      • Mehmet Emin Adıyaman
      • Mazlum Karagöz
      • Elif Çubukçugil
      • Cahit Kırkazak
      • İpek Akman
      • Nüfer Ocaklı
      • Abide Ok
      • Mehmet Nedim Korkmaz
      • Kemal Doğan
      • Samet Kargalı
      Saadet
      16.797 oy
      Adayları göster
      • Mehmet Atmaca
      • Fikret Bayram
      • Hamza Aygün
      • Ensari Altınışık
      • Salih Kocatepe
      • Karyağdı Berkeli
      • Selahattin Afşar
      • Rabia Örnek
      • Cuma Yıldırak
      • Can Tatar
      HÜDAPAR
      2.742 oy
      Adayları göster
      • Mehmet Şimşek
      • Adnan Alınç
      • Fethullah Özsoy
      • Abdullah Taş
      • Ferat Aktaş
      • Yunus Yılmaz
      • Ahmet Aytekin
      • Melik Taşkın
      • Mehmet Tan
      • Sait Arslan
      Vatan P.
      2.259 oy
      Adayları göster
      • Ferhat Yıldız
      • Canan Bölük
      • Burhan Kurtulmuş
      • Süleyman Yurddaşer
      • Hasan Hüseyin Ferah
      • Hilmi Elüstü
      • Arzu Bitirgiç
      • Ferudun Öztürk
      • Cuma Çimen
      • Salih Mutlugül
      Diğer Seçimler
      2014 Yerel Seçimleri | 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi | 7 Haziran - 1 Kasım 2015 Genel Seçimi | 16 Nisan 2017 Anayasa Referandumu
      24 Haziran 2018
      CB. seçimi
      sonuçlarını GÖSTER