24 Haziran 2018 Genel Seçim Haritası - Ankara Yurtdışı dahil gör

Seçim verileri Anadolu Ajansı'ndan alınmaktadır.
AA logosu
Harita yükleniyor…
Oy Dağılımı Yurtdışı dahil gör
Cumhur İttifakı
Millet İttifakı
HDP
Vatan P.
HÜDAPAR
Bağımsız
%53,35
%40,21
%6,07
%0,22
%0,11
%0,04
Milletvekili Dağılımı
  • 20
    milletvekili
    Cumhur İttifakı
    AK Parti, MHP
    1.835.526 oy
  • 15
    milletvekili
    Millet İttifakı
    CHP, İYİ Parti, Saadet
    1.383.316 oy
  • 1
    milletvekili
    HDP
    208.730 oy
Toplam milletvekili : 36
Partili milletvekili : 36
Bağımsız milletvekili : 0
Açılan sandık : %100
Ankara Tüm Sonuçlar Yurtdışı dahil gör
%40,09
15 Mv.
%13,27
5 Mv.
%26,34
10 Mv.
%12,35
5 Mv.
%1,52
%6,07
1 Mv.
%0,22
%0,11
%0,04
AK Parti
MHP
CHP
İYİ Parti
Saadet
HDP
Vatan P.
HÜDAPAR
Bağımsız
Cumhur İttifakı
%53,35
Millet İttifakı
%40,21
Ankara 1. Bölge - Milletvekili ve Aday Listesi Yurtdışı dahil gör Listeyi görün Listeyi kapatın
oy
Adayları
    1. Ali Rıza Aydın
    2. Esma Aydınlı
    3. Mahmut Konuk
    CHP
    5
    milletvekili
    443.717 oy
    Adayları göster
    • Tekin Bingöl
    • Levent Gök
    • Ali Haydar Hakverdi
    • Bülent Kuşoğlu
    • Gamze Taşcıer
    • Ekrem Kerem Oktay
    • Mehmet Hadimi Yakupoğlu
    • Hüseyin Tarık Şengül
    • Ali Hikmet Akıllı
    • Aylin Yaman
    • Umut Erarslan
    • Kamer Gözaçık Şen
    • Cansel Güven
    AK Parti
    4
    milletvekili
    371.748 oy
    Adayları göster
    • Yıldırım Tuğrul Türkeş
    • Fatih Şahin
    • Yalçın Akdoğan
    • Ali İhsan Arslan
    • Murat Yıldırım
    • Fatma Öncü
    • Fahri Usta
    • Gökçer Doğan
    • Fevzi Aydın
    • Büşra Soylu
    • Muammer Cemaloğlu
    • Elif Rabia Gürbüz
    • Adil Can Yıldırım
    İYİ Parti
    2
    milletvekili
    155.031 oy
    Adayları göster
    • Koray Aydın
    • İbrahim Halil Oral
    • Mesut Özarslan
    • Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu
    • Mine Baş
    • Yetkin Öztürk
    • Kadriye Ünler
    • Fehmi Kandemir
    • Barış Doğan
    • Çağlar Ay
    • İhsan Koçak
    • Kenan Türüdü
    • Hatice Küçük
    MHP
    1
    milletvekili
    132.979 oy
    Adayları göster
    • Mevlüt Karakaya
    • Zühal Topcu
    • Eyyup Yıldız
    • Duygu Kurban Gözüoğlu
    • Mehmet Duygulu
    • Levent Çağlancı
    • Şeniz Sezgin
    • Cemal Abdülsemet Durmuş
    • Oğuz Yılmaz
    • Fatih Mormenekşe
    • Nevin Korkmaz
    • Kenan Fidan
    • Selim Şahin
    HDP
    1
    milletvekili
    105.458 oy
    Adayları göster
    • Filiz Kerestecioğlu Demir
    • Eşref Kiraz
    • Emine Kaya
    • İshak Kocabıyık
    • Döndü Ceren Şimşek
    • Gazi Oti
    • Cennet Avcı
    • Ceyhun Akın
    • Dilek Ertürk
    • Erdem Ört
    • Ebru Demir
    • Remziye Güçlü
    • Erdal Ataş
    Saadet
    17.102 oy
    Adayları göster
    • Tanju Güvendiren
    • Fatih Beyazıt
    • Ahmet Özkök
    • Halil Adıgüzel
    • İbrahim Sayın
    • Faruk Belci
    • Hatice Nihal Korkutan
    • Halis Bal
    • Memet İnci
    • Emre Aygünoğlu
    • Feride Öztürk
    • Mustafa Tosuner
    • Dilara Eranıl
    Vatan P.
    3.222 oy
    Adayları göster
    • Tülin Oygür
    • Nusret Senem
    • Özgür Bursalı
    • Zehra İnci Özdil
    • Mehmet Cengiz
    • Ali Yüksel
    • Fatma Sibel Arslantürk
    • Kaan Doğan
    • Ali Şan Gürz
    • Emel Yalın
    • Hakkı Erman Ergincan
    • Aysan Canver
    • Bilal Gürbüz
    HÜDAPAR
    1.148 oy
    Adayları göster
    • Abdulsamet Yalçın
    • Osman Gülebak
    • Osman Uçak
    • Murat Günaydın
    • Muhammed Ata Zileli
    • Ramazan Yıldırım
    • Ali Bostancı
    • Cemal Bostancı
    • Muhammed Keleş
    • Ali Alpsoy
    • Cevriye Uşar
    • Şeyma Demirer
    • Emine Alpsoy
    Bağımsızlar
    1.024 oy
    Adayları göster
    • Ali Rıza Aydın
    • Esma Aydınlı
    • Mahmut Konuk
    Ankara 2. Bölge - Milletvekili ve Aday Listesi Yurtdışı dahil gör Listeyi görün Listeyi kapatın
    oy
    Adayları
      AK Parti
      6
      milletvekili
      531.052 oy
      Adayları göster
      • Mustafa Destici
      • Lütfiye Selva Çam
      • Emrullah İşler
      • Orhan Yegin
      • Arife Polat Düzgün
      • Zeynep Yıldız
      • Ahmet Fethan Baykoç
      • Enes Şişman
      • Müzehher Belma Erdoğan
      • İbrahim Enes Duruay
      • Onur Alp Başayar
      CHP
      2
      milletvekili
      182.117 oy
      Adayları göster
      • Murat Emir
      • Yıldırım Kaya
      • Semra Dinçer
      • Kenan Nuhut
      • Murat Kavuncu
      • Bekir Sami Doğan
      • Alibey Yüksel
      • Deniz Çakır
      • Mustafa Nadir Er
      • Suna Kerimoğlu
      • Barış Can Saraçoğlu
      MHP
      2
      milletvekili
      157.509 oy
      Adayları göster
      • Sadir Durmaz
      • Nevin Taşlıçay
      • Abdullah Ağar
      • Tarkan Toper
      • Naim Yanık
      • Gökhan Ağdemir
      • Serdar Bilgili
      • Aydın Erkoç
      • İlkay Uyar Kaba
      • Erol Elidemir
      • Mehmet Yurtoğlu
      İYİ Parti
      1
      milletvekili
      110.483 oy
      Adayları göster
      • Şenol Bal
      • Ersönmez Yarbay
      • Gökhan Beker
      • Faruk Köylüoğlu
      • Hasan Seymen
      • Hediye Akdere
      • Tuncay Tekay
      • Hüseyin Özlük
      • Baha Cankut Sarıtaş
      • Çiğdem Bingöl
      • Barış Çalışkan
      HDP
      39.635 oy
      Adayları göster
      • Nuray Türkmen Canlı
      • İstek Usalp
      • Vahide İlgün
      • Haydar Arslan
      • İpek Gür
      • Nurhayat Emire
      • Mustafa Demir
      • Nilgün Yılmaz
      • Rojan Mamo
      • Bahyettin Batur
      • Murat Bahadır
      Saadet
      16.220 oy
      Adayları göster
      • İlyas Tongüç
      • Ali Aktaş
      • Ersan Bilgin
      • Mehmet Baloğlu
      • Muhammet Furkan Kamalak
      • Merve Aydın Küçük
      • Burhan Kırman
      • Burhan Gümrükçü
      • Osman Oktay
      • Tugay Karabulut
      • İlyas Şeker
      Vatan P.
      1.952 oy
      Adayları göster
      • Hasan Atilla Uğur
      • Kamil Dede
      • Erten Acır
      • Bülent Esinoğlu
      • Berkan Özer
      • Şen Yazgan
      • Yıldırım Beyatlı Doğan
      • Durmuş Ali Erkan
      • Özgür Seyit Sever
      • Asya Banu Pehlivan
      • Agah Kutlu
      HÜDAPAR
      1.226 oy
      Adayları göster
      • Şahzade Demir
      • Hasan Bozdaş
      • Yusuf Alpsoy
      • Ahmet Pusa
      • Yasin Öztaş
      • Bahri Altındağ
      • Pınar Naser
      • Öznur Koyuncu
      • Kadir Kaya
      • Mucahit Avcı
      • Yakup Dede
      Ankara 3. Bölge - Milletvekili ve Aday Listesi Yurtdışı dahil gör Listeyi görün Listeyi kapatın
      oy
      Adayları
        1. Özge Aydemir Güney
        2. Hakan Polat
        AK Parti
        5
        milletvekili
        476.291 oy
        Adayları göster
        • Mehmet Naci Bostancı
        • Asuman Erdoğan
        • Nevzat Ceylan
        • Barış Aydın
        • Hacı Turan
        • Meryem Göka
        • Tuna Koç
        • Kurtcan Çelebi
        • Serhat Bayar
        • Dilara Tabak
        • Mehmet Gündoğdu
        • Mücahit Efe
        CHP
        3
        milletvekili
        280.447 oy
        Adayları göster
        • Ahmet Haluk Koç
        • Nihat Yeşil
        • Servet Ünsal
        • Ali Başkaraağaç
        • Ahmet Ersen Özsoy
        • Ahmet Meşe
        • Umut Akdoğan
        • Battal Yıldız
        • Gülşah Deniz Atalar
        • Temel Borga Budak
        • İlke Çakar
        • Bilal Yılmaz
        MHP
        2
        milletvekili
        165.947 oy
        Adayları göster
        • Yaşar Yıldırım
        • Erkan Haberal
        • Fatih Çetinkaya
        • Şükrü Alnıaçık
        • Abdullah Bahadır Alperen
        • Durdu Mehmet Köş
        • Hakan Doğru
        • Altuğ Barış Doğan
        • Emre Kaya
        • Hüseyin Yılmaz
        • Haydar Duran
        • Şaban Işık
        İYİ Parti
        2
        milletvekili
        159.261 oy
        Adayları göster
        • Durmuş Yılmaz
        • Ayhan Altıntaş
        • Reşat Erdoğan
        • Tamer Kayaalp
        • Ayşe Sucu
        • Ömer Karakaş
        • Hüseyin Şimşek
        • Umutcan Günerkaya
        • Ahmet Can Buğday
        • Bülent Gürsoy
        • Ali Işıner Hamşıoğlu
        • Beril Gümüş
        HDP
        63.637 oy
        Adayları göster
        • Veli Saçılık
        • Nazım Karakurt
        • Şehriban Leyla Çetinbaş
        • Haydar Üstündağ
        • Hülya Fırat
        • Mehmet Zarif Kesiciler
        • Fatma Koçyiğit Öner
        • İsmet Yalçınkaya
        • Tülya Sönmez Aytekin
        • Fatma Kızılöz
        • İlyas Kurt
        • Yiğit Öztürk
        Saadet
        18.938 oy
        Adayları göster
        • Fatih Aydın
        • Pınar Gökmen
        • Mehmet Fethi Öztürk
        • Mustafa Aydın
        • Yusuf Yiğitalp
        • Muammer Gülap
        • Ömer Günaydın
        • Müzeyyen Simit
        • Yusuf Sunar
        • Ahmet Avci
        • İslam Mertoğlu
        • Mehmet Enes Şahin
        Vatan P.
        2.323 oy
        Adayları göster
        • Utku Reyhan
        • Ercan Enç
        • Güldane Pekdoğan
        • Oktay Yıldırım
        • Deniz Tokgöz
        • Kurtuluş Özgür Yıldız
        • Melek Güvenç
        • Anıl Eren Yıldız
        • Emre Can
        • Onur Can Sungur
        • Yasin Mert Güler
        • Hava Şahiner Aynur
        HÜDAPAR
        1.349 oy
        Adayları göster
        • Cemal Çoban
        • Mehmet Öztünç
        • Taha Söğüt
        • Faysal Öztürk
        • Suat Alpsoy
        • Zeynep Yalçın
        • Havva Yavuz
        • Remziye Yıldırım
        • Engin Dilbaz
        • Seyid Ahmet Koyuncu
        • Rüstem Uşar
        • İslam Avcı
        Bağımsızlar
        470 oy
        Adayları göster
        • Özge Aydemir Güney
        • Hakan Polat
        Diğer Seçimler
        2014 Yerel Seçimleri | 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi | 7 Haziran - 1 Kasım 2015 Genel Seçimi | 16 Nisan 2017 Anayasa Referandumu
        24 Haziran 2018
        CB. seçimi
        sonuçlarını GÖSTER