"Ambulans" krizi üzerine Ali koç basın toplantısı yapacak

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Başkanvekili Semih Özsoy, Anadolu Efes maçında yaşanan 'ambulans' kriziyle ilgili bugün basın toplantısı düzenleyecek.
Yayınlanma tarihi: 18 Haziran 2019 Salı, 10:56

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off final serisi 5. maçında Fenerbahçe Beko, deplasmanda Anadolu Efes'e 86-76 mağlup olurken ambulans krizi yaşandı. Karşılaşmada Sarı-Lacivertli basketbolcu Luigi Datome, yaşanan bir pozisyon sonrası sakatlanmış ve geçici hafıza kaybı yaşamıştı.

Karşılaşmanın ardından ise salonda bulunan ambulansın Datome'yi götürmeyi reddetiği iddia edilmişti. Tüm bu yaşananları ardından Anadolu Efes de bir açıklama yaparak iddiaların gerçeği yansıtmadığını, kendilerine Fenerbahçe cephesinden ambulans talebinin gelmediğini belirtmişti.

Yaşanan gelişmelerın ardından Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç ve Başkanvekili Semiy Özsoy'un bugün bir basın toplantısı düzenleyecek.

Sarı-Lacivertlilerin resmi sitesinden yapılan açıklama şöyle:
"Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde oynadığı Final serisinde yaşanan olaylarla ilgili Başkanımız Ali Koç ve Başkanvekilimiz Semih Özsoy, bugün saat 16:30’da bir basın toplantısı gerçekleştirecektir.

Toplantı, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nin 1907 Tribünü’nde yapılacaktır.
Basın mensuplarının ve kamuoyunun bilgisine sunarız."

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Ali Koç