Sahaya domuz parçası atıldı

THY Euroleague'de oynanan Kızılyıldız-Galatasaray Liv Hospital maçında bazı Sırp taraftarlar çirkin protestolara imza attı.

17 Ocak 2015 Cumartesi, 11:58

Turkish Airlines Euroleague Top 16 E Grubu'nun 3. hafta maçında Kızılyıldız ile Galatasaray Liv Hospital karşı karşıya geldi. Kombank Arena'da oynanan ve gergin geçmesi beklenen mücadele öncesinde bazı Sırp taraftarlar, sahaya domuz bacağı attı. Salonu dolduran 25 bin Kızılyıldız taraftarı takımlarına birçok kez "Türkleri öldür" diye bağırdı.

Kızılyıldız-Galatasaray Liv Hospital karşılaşması, beklendiği gibi gergin bir ortamda başladı. Maçın oynandığı Kombank Arena'yı tamamen dolduran 25 bin Sırp taraftar, başta Ergin Ataman olmak üzere Türkiye ve Galatasaray aleyhine tezahüratlarda bulundu.

"Ubi ubi Turcine"

Belgrad ekibinin ünlü taraftar grubu Delije, maç boyunca sürekli olarak "Türkleri öldür" manasına gelen "Ubi ubi Turcine" diye tezahürat yaptı. Salonu dolduran Sırp taraftarlar, İstanbul'da öldürülen Marko Ivkovic anısına pankart ve dövizler de açtı. Bu arada bazı Sırp fanatikler, salona nasıl sokulduğu anlaşılamayan domuz bacaklarını maçtan önce sahaya attı. (Milliyet)