Ruslardan Beşiktaş maçında ağır sözler: "Hainler..."

Türkiye hava sınırını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesi sonrası iki ülke arasında başlayan gerginlik spora da yansıyor.
DHA
Yayınlanma tarihi: 25 Kasım 2015 Çarşamba, 23:42

[Haber görseli]

Eurocup E Grubu 7. maçında Rusya'da Avtodor Saratov ile karşılaşan Beşiktaş Sompo Japan iki gündür Rus polisinin sıkı güvenlik tedbirleri ile korunuyor. Siyah beyazlıların kaldığı otel ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alan Rus polisi deyim yerindeyse adeta kuş uçurmadı.
Bu akşam oynanan ve Avtodor Saratov'un 93-83 kazandığı grup maçına ise Rus seyircilerin açtığı pankart ve dövizler damgasını vurdu.

[Haber görseli]

Tribünün bir tanesini tamamen kapatacak şekilde yaklaşık 20-30 metre uzunluğunda dev bir pankart hazırlayan Rus seyirciler bu pankarta Rusça ve Türkçe 'Hainler' yazdı. Bunun yanı sıra bir çok döviz hazırlayan Rus taraftarlar maçta zaman zaman Türkiye aleyhine tezahüratlar yaptılar.
Beşiktaş Basketbol Sorumlu Yöneticisi Hakan Özköse ve kulüp yetkililerinin girişimi ve şikayetleri sonucu 3. periyotta bu dev pankart salondan kaldırıldı.

[Haber görseli]

HAKAN ÖZKÖSE: "RUS POLİSİNİN ÖNLEMLERİ ÇOK ÜST DÜZEYDE"

Hakan Özköse, DHA'ya yaptığı özel açıklamada, "İki gündür buradayız. Güvenlik açısından herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Rus polisi bizim için hem otel içinde, hem otel dışında çok geniş güvenlik önlemi almış durumda. Resmen kuş uçurtmuyorlar. Salona gelinceye kadar, maç öncesi ve maç sonrasında da çok büyük sıkıntılarla karşılaşmadık. Sadece bir tribünün tamamını kaplayacak şekilde yaklaşık 40-50 metre büyüklüğünde Rusça ve Türkçe 'hainler' yazan bir pankart hazırlamışlardı. Resmi girişimlerde bulunarak bu pankartı 3. periyotta kaldırttık. Bunun yanında dövizler falan vardı, protestolar vardı ama çok çok büyütülecek ve bizi tehlikeye sokacak protestolar değildi. Şu an otele geldik ve yarın sabah da Türkiye'ye döneceğiz, her hangi bir sıkıntımız yok" diye konuştu.

A+ A-