Baymak, bayileri ve eşleriyle Antalya’da bir araya geldi

Baymak, bayileri ve eşleriyle moral depoladığı yaklaşık dokuz yüz kişinin katıldığı geleneksel Aile Toplantısını bu yıl 20- 23 Şubat 2020 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirdi. “Biz Baymaklıyız” mottosuyla düzenlenen toplantıda, bayiler ve eşleri eğlenceli aktivitelerle dolu dört gün geçirdi. Yeni döneme ait projelerin konuşulduğu etkinlikte Baymak ailesinin sektördeki öncü duruşu pekiştirildi.

27 Şubat 2020 Perşembe, 12:36

Isıtma ve soğutma sektörünün öncüsü olan Baymak, gelenekselleşen Aile Toplantısı’nı bu yıl Antalya’da Rixos Sungate Hotel’de gerçekleştirdi. Bayilerle birlikte 2019 yılının değerlendirmesinin yapıldığı ve başarıların tüm ekip ile birlikte kutlandığı buluşmada, 2020 ve 2023 yıllarına yönelik hedef ve projeler de anlatıldı.

Baymak CEO’su Ender Çolak’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda yaklaşık 900 kişi ağırlandı. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen bayiler eşleriyle birlikte katılım sağladı. Baymak’ın toplantıya özel olarak tasarladığı “BİZ BAYMAKLIYIZ” uygulamasıyla misafirler üç gün boyunca tüm etkinlikleri yakından takip ederek, anket ve canlı oylamalara katıldı.

BAYİLER EŞLERİYLE DOYASIYA EĞLENDİ

Bayiler, ısıtma sistemleri, soğutma sistemleri, yenilenebilir enerji, su teknolojileri özelinde verilen eğitimlere yoğun ilgi gösterdi. Bayiler eğitimdeyken eşler gündüz programında Uzm. Dr. Aysu Akbarova ile Mutlu Kadın – Mutlu Aile temalı söyleşide kadın sağlığıyla ilgili önemli bilgiler edindiler. Kadınlar matinesinin ardından Masterchef yarışmasının jüri üyelerinden duayen şef Mehmet Yalçınkaya’nın atölye çalışmasına katıldılar. Akşam ise tüm misafirler aileleriyle Nilgün Belgün’ün “Aşk ve Komedi" isimli müzikli danslı gösterisi ile de doyasıya eğlendiler. 

METİN-ALİ-FEYYAZ EURO 2020’Yİ DEĞERLENDİRDİ

Türk futbolunun ve Beşiktaş’ın efsane isimlerinden Metin-Ali-Feyyaz ile Melih Gümüşbıçak’ın moderatörlüğünde futbol sohbetlerinin yapıldığı etkinlikte, A Milli takımımızın Euro 2020 yolculuğunu ve futboldaki gibi iş hayatında da takım oyununun önemi değerlendirildi.

Satış konusunda Türkiye’nin önde gelen isimlerinden Doğan Kaşıkçı’dan sektör tecrübelerini dinleyen bayiler, satış teknikleri ve müşteri odaklı çalışma konusunda önemli bilgiler elde etti.

BAŞARILI BİR YILI GERİDE BIRAKTIK…

Toplantıda sunum yapan Ender Çolak, başarılı bir yılı geride bıraktıklarını belirtti. 2019’un genel sektör açısından çok parlak geçmediğine dikkat çeken Çolak, ‘’İklimlendirme pazarı son yıllarda olduğu gibi geçen yıl da ülkemizde küçülmeye devam etti. Baymak olarak, yarım asrı kutladığımız 2019’da ise bu küçülen pazarda büyüme ivmemize devam ettiğimizi açıklamaktan mutluluk duyuyorum. 2019 yılında %25 büyüme sağladık ve toplam satışlarımız 838 milyon TL’ye ulaştı. Baymak’ın büyüme hızı ve başarı hikayesinde en büyük rol sizlerin. Markamız ve şirketimiz büyüyorken, Baymak Ailesi de her geçen gün büyüyor ve güçleniyor. Geçen yıl ailemize tam 110 yeni üye katıldı. Türkiye’nin farklı bölgelerine yayılan geniş bayi ağımızla artık çok daha güçlüyüz. Sizlerden alığımız güçle iklimlendirme sektöründe Türkiye sınırları içindeki liderliğimizi dünyaya taşıyarak, 2023 yılında Baymak markasının iklimlendirme sektöründe dünyanın en değerli ilk 10 markası arasında yer almasını sağlayacağımıza yürekten inanıyorum’’ dedi.

GALA GECESİNDE VOLKAN KONAK SAHNE ALDI

Toplantının ardından düzenlenen gala gecesinde bayiler Aşkın Nur Yengi ve Volkan Konak’ın şarkılarıyla eğlendi.  Etkinlik sonunda, Baymak ailesinin tüm üyeleri keyifli geçen organizasyonun ardından moral depolayarak yeni döneme başladı.

Baymak Hakkında:

50 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Baymak, Tepeören’de toplam 60.000 m2 alan üzerinde, iki üretim tesisi ile faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin önde gelen üreticilerinden olan Baymak’ın Türkiye genelinde, 1000 ‘e yakın bayisi, 2100’den fazla satış noktası ve 1500’ün üzerinde servis teknisyeni bulunmaktadır. 600’ün üzerinde çalışanı bulunan ve her zaman ileri teknoloji ile üretim yapmayı hedefleyen Baymak, 2013 yılı itibariyle %100 BDR THERMEA Grup şirketi haline gelmiştir. BDR Thermea Grubu, Baxi (İngiltere)-De Dietrich (Fransa) ve Remeha (Hollanda) şirketlerinden oluşan, Türkiye, İngiltere, İtalya, Almanya, Fransa, İspanya ve Hollanda’da bulunan üretim tesisleri ile 2 milyar doları aşan ciroya ve 7.000’e yakın çalışana sahip, ısıtma sektöründe Avrupa’nın 3. dev grubu olarak 80 ülkede aktif ticaret yapan öncü bir Hollanda firmasıdır. Baymak/BDR Thermea; ısıtma, yenilenebilir enerji, su ısıtıcılar, soğutma ve su Teknolojisi kategorilerinde üretim, ihracat ve ithalat yapmaktadır. Isıtma alanındaki ürünleri arasında kombi, yoğuşmalı kombi, yer tipi kazan, kat kaloriferi, panel radyatör, havlu radyatör, vana ve genleşme tankları yer alırken, iklimlendirme alanında; split klimalar, salon tipi klimalar ve ısı pompaları ile tüketicilere ulaşmaktadır. Yenilenebilir enerji alanında; güneş kolektörleri, biomass kazanlar, biodiesel brülörler, fotovoltaik sistemler ile sektördeki yerini alırken, su ısıtıcıları ve su teknolojileri alanında ise termosifon, termoboyler, gazlı şofben, boylerler, sirkülasyon pompaları, dalgıç pompalar, atık su pompaları, çok kademeli kendinden emişli santrifuj pompalar ve hidroforlar ile Baymak/BDR Thermea güvencesini kullanıcılarına sunmaktadır.