Google ölüme savaş açtı

Google, ölümü yenmek ve insan hayatını uzatmak için şirket kurdu.
Yayınlanma tarihi: 13 Ağustos 2014 Çarşamba, 13:02

[Haber görseli]

Harry Potter serisinde geçen, meşhur Ölüm Yiyen sözünde olduğu gibi, “Yenilmesi gereken son düşman, ölümdür.” Hayatımızın her alanında bize yardımcı olan Google da, şimdi insanlığın belki de tek düşmanı olan ölüme savaş açtı.

Business Insider’ın haberine göre, Google Eylül ayında yeni bir şirket kurduğunu, Calico adlı bu şirketin yaşlanmayı bitirmek ve ölümcül hastalıkları yenmek için çalışacağını açıklamışlardı. Şimdi bu şirket için bir de internet sitesi kuruldu. Böylece şirketin varlığı resmiyet kazanmış oldu.

Google CEO’su Larry Page, bu tip bir laboratuvar kuracaklarını ilk açıkladığında, Calico’nun ne yapıp da insan yaşamını uzatacağına dair bir bilgi vermemişti. Yeni internet sitesinde de pek fazla bilgi yok ama, en azından şirketin misyonuna ve şirkette çalışacak olan doktorlarla ilgili bilgilere ulaşılabiliyor.

Şirketin misyonu bölümünde şu bilgiler yer alıyor: “Calico bir araştırma ve geliştirme şirketidir. Misyonu, gelişmiş teknolojiden yararlanarak, hayat döngümüzü kontrol eden biyolojiyi anlama yetimizi yükseltmektir. Bu bilgimizi, insanların daha uzun ve daha mutlu bir hayat sürdürmesi için müdahaleler geliştirmek üzere kullanacağız. Bu misyonu yüklenmek, pek çok disiplinin bir arada olduğu, uzun vadeli bir çabayı gerektiriyor. Bunun için de finansman çoktan sağlanmış durumda.”

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ