Facebook'tan kullanıcıları kızdıracak özel mesaj kararı

Facebook Messenger, akıllı telefonların ardından tabletlere de geldi. Mesajlaşma ve sohbet etmek için artık facebook messenger uygulamasını zorunlu hale getirdi. Facebook'un bu kararı özel mesaj göndermek için ek bir program indirmek zorunda bırakılan kullanıcıları kızdırdı.
Bunlarla da ilgilenebilirsiniz
Yayınlanma tarihi: 21 Ağustos 2014 Perşembe, 11:49

[Haber görseli]

Tüm Facebook kullanıcılarının kullanması dün itibariyle zorunlu hale gelen mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger kısa sürede 500 milyondan fazla kez indirildi.

Facebook, ana facebook ugulamasından mesajlaşma kısmını ayırmasındaki amacının mesajlaşmanın daha hızlı ve güvenli olmasını sağlamak olduğunu açıkladı. Uygulama kullanıcılar tarafından kötü eleştirilere maruz kalırken, kullanıcılar mesajlaşmak için ayrı bir uygulama kullanmanın pratik olmadığı görüşünü savunuyor.

Bu eleştirilere kulak veren Facebook ise Facebook Messenger'ı telefonlara göre optimize ettiklerini ve kullanıcıların en stabil ve hızlı bir şekilde arkadaşlarıyla mesajlaşabilmeleri için bu uygulamaya ihtiyaç olduğunu savundu.

Kullanımı zorunlu olan Facebook Messenger'ı hala indirmediyseniz özel mesajlarınıza Facebook uygulaması altında bakabilmeniz artık mümkün değil.

A+ A-