Kapat
A+ A-

Facebook Messenger değişti

Mark Zuckerberg ve ekibi bu uygulamayı önemli bir platforma dönüştürmek istiyor.
Yayınlanma tarihi: 29 Mart 2015 Pazar, 17:13

[Haber görseli]Yakında uygulamayı kullanarak telefon operatörünüzle mesajlaşabilir veya internetteki en son videoları takip etmek için uygulamayı kullanabilirsiniz.

Facebook; WeChat ve Line gibi Asya’lı büyük mesajlaşma uygulamalarının izinden gitmeyi planlıyor. Bu uygulamalar; birebir iletişim araçlarından arama yapılabilen oyun oynanabilen ve farklı içerikler ve uygulamalar barındıran platformlara dönüşmüş durumda.

Örnek olarak Line’a bakılırsa en sevdiğiniz spor takımlarını ve ünlüleri takip edebiliyorsunuz. Snapchat ise Discover (Keşfet) sayfası ile ufkunu genişletmiş durumda.

Hızlı mesajlaşma uygulamaları, ilgiyi sosyal ağlardan kendi üstlerine çekmekte ve Facebook da bu durumun farkına varmış durumda.

Bu yüzden Messenger uygulaması genişletilerek bazı yeni özelliklere sahip olması amaçlanıyor. Bu özellikler arasında ise içerik paylaşımı seçenekleri, üçüncü parti geliştiriciler için daha iyi erişim ve Facebook Messenger’ın üzerinde başka hizmetleri barındırma yeteneği bulunacağa benziyor.

Yeni Motorola Moto X ne zaman çıkacak?

Cumhuriyet İMECESİ