Kapat
A+ A-

Steve Jobs filmi gişede ters tepti!

Apple’ın kurucusu Steve Jobs’ın hayatına dair çekilen ikinci film olan Steve Jobs, geçtiğimiz hafta ABD’de vizyona gerdi. Filmin gişe rakamlarına dair ilk bilgiler yayınlandı ve sonuç şaşırtıcı. Film, beklenilen altında bir gişe yaptı.
Yayınlanma tarihi: 29 Ekim 2015 Perşembe, 10:11

Filmin senaryosu, daha önce Facebook’un hikayesini anlatan Social Network filminin senaristi tarafından kaleme alındı. Yönetmen tarafında ise yine popüler bir isim olan Danny Boyle var. Filmin reklamında da internet ve sosyal medya etkin olarak kullanılmıştı. Ancak böyle isimlere rağmen film, beklenilen hasılatı ilk üç gün için yakalayamadı. Yaklaşık 15 milyon Dolar olarak ön görülen ilk üç gün hasılatı 7 milyon Dolar seviyesine kaldı.

[Haber görseli]
Ülkemizde 11 Aralık tarihinde vizyona girecek olan filmin, daha önce vizyona giren Jobs filmiyle kıyaslamasında ise sonuç değişmiyor. Çok daha düşük bütçeli olan Jobs filmi bile yine ilk haftadan daha iyi bir sonuç almıştı. Universal’in yapımcılığını üstlendiği filmin gidişatı ne olacak henüz belli değil. Ancak izlenme sayıları bu şekilde devam ederse, film büyük bir hüsran olarak sinema tarihinde yerini alacak.

Deck Heroes Windows Phone’a çıkarma yapıyor

Cumhuriyet İMECESİ