Microsoft Edge Yükselişini Sürdürüyor

Microsoft Edge hala rakiplerinin gerisinde olsa da, yükselişini sürdürüyor. En popüler internet tarayıcısı ise Google Chrome olmaya devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 25 Kasım 2015 Çarşamba, 09:23

Microsoft’un Windows 10’la birlikte kullanıcılara sunduğu yeni internet tarayıcısı Microsoft Edge, beklendiği kadar büyük bir etki yaratmamış olsa da yavaş yavaş yükselmeye devam ediyor. Birçok kullanıcı hala Microsoft’un internet tarayıcıları yerine Google Chrome veya Mozilla Firefox’u tercih ediyor olsa da, Edge geçtiğimiz aylarda pazar payını arttırmayı başardı.

[Haber görseli]
Softpedia tarafından toplanan veriler internet tarayıcıları pazarındaki son durumu ortaya çıkardı. Bu verilere göre yüzde 45.8 pazar payına sahip olan Chrome zirvede yer almaya devam ediyor. Yüzde 19.2 pazar payı olan Firefox ikinci sıradaki yerini korumuş olsa da, tarayıcının pazar payı düşmeye devam ediyor.
Microsoft Edge‘in pazar payı ise yüzde 4.16’ya yükselmiş durumda. Bu rakam Windows 10’la birlikte gelen Edge için düşük olsa da, yeni tarayıcının yükselişte olması Microsoft için umut verici.

Geçtiğimiz yılın hala alınabilir telefonları!

A+ A-