Windows 10 öncüllerini geride bırakacak

Pazar araştırma şirketi Gartner’a göre önümüzdeki dönemde hızla yayılacak olan Windows 10, zamanla tüm öncüllerini geride bırakarak en hızlı yayılan Windows sürümü olacak.
Yayınlanma tarihi: 26 Kasım 2015 Perşembe, 09:47

Kullanıcılar tarafından merakla beklenen Windows 10 yayınlandığı ilk günlerde kullanıcılar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Ancak bu ilgi çok uzun süre devam etmedi ve yeni işletim sisteminin yayılma hızı zamanla yavaşladı. Threshold 2 güncellemesinin yayınlanmasının ardından Windows 10’a geçen kullanıcı sayısı artmış olsa da, Microsoft hala istediği rakama ulaşabilmiş değil. Ancak bu durumun önümüzdeki dönemde değişmesi bekleniyor.

[Haber görseli]
Windows 10’la ilgili yeni raporunu yayınlayan pazar araştırma şirketi Gartner, işletim sisteminin önümüzdeki aylarda hızla yayılacağını öngördü. Gartner’a göre özellikle kurumsal firmaların ilgisini çekmeyi başaran Windows 10, bunun da etkisiyle tüm öncüllerinden daha hızlı yayılacak.
Gartner’a göre 2017 yılına gelindiğinde işletmelerin yüzde 50’si yeni işletim sistemine geçmiş olacak. Bu da Microsoft’un Windows 10’u 2017 sonuna kadar 1 milyar cihaza ulaştırma hedefini gerçekleştirmesine olanak sağlayacak.

Sledgehammer Games’ten Yeni Call of Duty Oyunu

A+ A-