Microsoft, Band 2’de oynanabilen oyun geliştirdi

Akıllı bilekliğini daha cazip hale getirmek isteyen Microsoft, Band’de oynanabilen yeni bir mobil oyun geliştirdi. Oyun şimdilik beta aşamasında ama çok yakında herkese açık bir şekilde yayınlanması bekleniyor.

09 Mayıs 2016 Pazartesi, 22:49

İkinci akıllı bilekliği Microsoft Band 2’yi geçtiğimiz yıl satışa çıkaran Microsoft, asıl kulllanım alanı fitness takibi olan bu cihaza daha fazla fonksiyon kazanadırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Daha önce Band 2’ye bazı otomobillerini kontrol edebilmesi için yeni bir özellik ekleyen şirket, bu seferde akıllı bileklikte oynanabilecek oyunlar geliştiriyor.


Microsoft tarafından Band 2 için geliştirilen ilk oyun FYCPT adını taşıyor. Oyun şimdilik özel beta sürümü ile yayınlandı. Yani şimdilik oyunu sadece az sayıda kullanıcı oynayabiliyor. Ancak beta sürecinin tamamlanmasının ardından oyun tüm Band kullanıcılarına açık hale gelecek. Windows Phone 8.1 veya üstü bir cihaz aracılığıyla oynanabilen oyunda kullanıcılar, oyunun ana karakterini, yani bir boya damlasını bilek hareketleriyle kontrol edebiliyorlar. Kullanıcılar bileklerini yukarı aşağı oynatarak çeşitli engelleri aşmaya çalışıyorlar.
HTC Desire 630 ön inceleme