Samsung, tablet pazarından vazgeçmiyor

Samsung şimdilerde bile yeni bir tablet modeli üzerinde çalışıyor. Galaxy Tab A8 2017 ismi ile raflardaki yerini alacak olan bu tablet, geçtiğimiz günlerde TENAA’da ortaya çıkmıştı.
Yayınlanma tarihi: 22 Ağustos 2017 Salı, 09:46

Tablet pazarının eski görkemli günlerinden çok uzak olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz. iPad ile bir anda önemli bir hacme kavuşan bu sektör, şimdilerde ise hayli kan kaybetmiş durumda. Öyle ki bir çok üretici, artık tablet bölümlerinin kepenklerini indirmiş vaziyette. Fakat hala Samsung, Apple ve Huawei gibi isimler bu pazardan ümidini kesmiş değil. Zira son dönemde çıkan yeni tabletlere hızlıca bir göz attığımızda, genel ağırlığın bu 3 firma etrafında toplandığını gözlemleyebiliriz.


Bu 3 firmadan biri olan Samsung şimdilerde bile yeni bir tablet modeli üzerinde çalışıyor. Galaxy Tab A8 2017 ismi ile raflardaki yerini alacak olan bu tablet, geçtiğimiz günlerde TENAA’da ortaya çıkmıştı.
Tabletin TENAA’da ortaya çıkmasıyla birlikte Galaxy Tab A8 2017 özellikleri de netleşmiş oldu. Çin’in en yetkili sertifikasyon kurumundan sızdırılan rapora göre, A8 2017 gücünü 1.4GHz hızında çalışan 4 çekirdekli bir işlemciden alacak. Sistemini 3GB RAM ile destekleyecek olan tabletin dahili depolama alanı ise min. 32GB olacak.
8MP’lik ana kamera ile gelmesi beklenen tabletin 1280×800 piksel çözünürlüğünde 8 inçlik orta büyüklükte bir ekranı bulunacak. Kutudan ilk çıktığında Android 7.1.1 ile çalışacak olan Galaxy Tab A8 2017, 8MP’lik ana kameraya da sahip. Cihazın 5000 mAh gücünde oldukça güçlü bir bataryadan besleneceğini de belirtelim.

iPhone 8 çok fazla mı abartılıyor?

A+ A-