Kapat
A+ A-

Mikrofona üfleyince çalışıyor!

Ekran ve kamera sorunları derken şimdi de Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL’nin mikrofon sorunu yaşadığı iddia ediliyor.
Yayınlanma tarihi: 09 Kasım 2017 Perşembe, 20:53

Üstelik bu durumdan şikayetçi olanların sayısı hiç de azımsanacak türden değil. Google hala konu hakkında rapor toplarken, bir kullanıcı mikrofona üfleyerek sorunun çözülebildiğini iddia ediyor.
Google, uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni amiral gemisi modelleri Pixel 2 ve Pixel 2 XL’i geçtiğimiz ay görücüye çıkarmıştı. İlk etapta sınırlı bir bölgede satışa sunulan yeni Pixel modelleri, global pazara açılmadan olay oldu.


Telefonu satın alan kullanıcılardan bazıları kameradan, bazıları ise ekrandan şikayetçi olmuştu. Şimdi ise bazı kullanıcıların telefonun mikrofonu hakkında şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Birçok kullanıcının iddiasına göre, Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL’in mikrofonu konuşma ve Google Asistan’ın kullanıldığı esnada devre dışı kalabiliyor.
Google’ın bu sorunu çözmek için henüz rapor toplama aşamasında olduğu belirtiliyor. Fakat bir kullanıcı bu soruna geçici bir çözüm bulmuş gibi görünüyor. Hatta bulunan bu çözüm, diğer kullanıcıların bir kısmı tarafından da doğrulanmış durumda.
Mikrofon sorunu yaşayan Google kullanıcısı, mikrofona üflenerek bu sorunun geçici olarak çözüme kavuştuğundan bahsetmiş. Bu yöntemi deneyenler de mikrofonun düzeldiğini belirtmişler. Şimdilik gözler Google’a çevrilmiş durumda. Bakalım yazılım ve teknoloji dünyasının dev ismi bu soruna nasıl bir çözüm getirecek. Umarız toplu bir halde mikrofonlara üfleyelim de olsun bitsine getirmezler.

Need for Speed Payback inceleme puanları ortaya çıktı

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer