Kapat
A+ A-

Pokémon Go’nun geliştiricileri Harry Potter oyunu ile geri dönüyor

Pokémon Go’nun geliştiricisi olan oyun stüdyosu Niantic Labs, Harry Potter karakterini merkezine alan yeni bir oyunla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.
Yayınlanma tarihi: 09 Kasım 2017 Perşembe, 20:46

[Haber görseli]

İlk olarak 2015 yılında duyurulan geçtiğimiz yılın yaz aylarda ise kullanıma sunulan Pokémon Go, kısa sürede büyük kitlelere ulaşmış ve uzun zamandır karşımıza çıkan en başarılı mobil oyunlardan biri olmuştu.

Resmi blogu üzerinden bir açıklama yayınlayan Niantic Labs, Harry Potter oyunun ismini Harry Potter: Wizards Unite olarak açıkladı. 1 milyar dolar gelir barajını aşan Pokémon Go gibi benzer bir oynanış mantığına sahip olması beklenen Wizards Unite, artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip olacak.

2018 yılında karşımıza çıkacak

Kısacası tıpkı Pokémon Go gibi harita tabanlı bir oyun olması beklenen Harry Potter: Wizards Unite’in oynanış detayları ise maalesef henüz açıklanmadı. Warner Bros. Interactive ve Portkey Games iş birlikleriyle birlikte geliştirlecek olan Harry Potter: Wizards Unite oyunun 2018 yılında tanıtılması bekleniyor.
Pokémon Go, kısa zamanda büyük kitlelere ulaşmış fakat server sıkıntıları ve oyuna yeni özelliklerin katılmaması nedeniyle kalıcı olamamıştı.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer