'Bize bayram sevincini yaşatmadılar '

DBP Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter’den 27 Mayıs’tan bu yana haber alınamıyor. 41 gündür oğullarından gelecek haberi bekleyen Külter ailesi bayramı acı içinde karşıladı.

Yayınlanma: 05.07.2016 - 18:24
Abone Ol google-news

41 gündür oğullarından gelecek haberi bekleyen anne Kerime ve baba Hamdi Külter Türkçe bilmediği için aile adına gazetemize konuşan ağabey Kamil Külter, “ilk kez böyle bir bayram yaşıyoruz. 40 gün geçti kardeşimden haber alamıyoruz. Çok acılı bir durum. ‘Hurşit öldü mü sağ mı işkencede mi?’ hiçbir haber bilmiyoruz. Sabah bayramlaşmak için annemin yanına gittiğimde, onu gördüğümde eridim. Annem ‘onun geldiği gün bayramımız olacak’ diyor. Onunla kucaklaştığımızda kutlayacağız bayramı. Bize mübarek ramazanı, bize bayram sevincini yaşatmadılar” dedi.

Hani ‘Dicle kenarında koyun kaybolsa’ onlar mesuldu?

İçişleri Bakanlığı’nın Külter’in akibetiyle ilgili “görev alanımızın” dışında açıklamasını eleştiren Külter, “benim anlamadığım, utanma duygusu olur biraz. Koskoca ülke ve bu ülkeyi yöneten, ülkenin içişlerinden sorumlu bakanlığı açıklaması bu mu? Şırnak’ta kendi kontrolleri dışında güçler var ve kendi kafalarına göre mi hareket ediyor? Bunu mu anlamalıyız? İçişleri Bakanlığı, insanların yaşamından sorumlu. Cumhurbaşkanı Erdoğan başbakanlığı döneminde ‘Dicle’nin kenarında kurdun kaptığı bir koyun bile benim mesuliyetim altındadır’ diyordu. İçişleri Bakanlığı’nın açıklaması bizi daha da kaygılandırdı. Kimse bize somut bir şeyler söylemeyecek mi?” diye konuştu.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler