CHP’li Tanal’dan Cargill işçilerine destek

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Cargill’in Ataşehir’de bulunan genel merkezi önünde 513 gündür işe iade nöbetinde olan 14 Cargill işçisine destek amacıyla çadır kurup nöbet tuttuyor. İşçilerle birlikte sabahlacağını belirten Tanal yurttaşları işçileri destelemeye çağırdı.
Yayınlanma tarihi: 12 Eylül 2019 Perşembe, 23:33

[Haber görseli]

CHP’li Tanal bugün saat 15.20’da CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak’la birlikte ABD’li gıda tekeli Cargill firması tarafından işten çıkarılan işçilere destek ziyaretinde bulundu.

Cargill Genel Müdürlüğü önündeki eylem alanında işçilerle bir araya gelen Tanal, burada çadır kurup sabah saatlerine kadar işe iade nöbeti tutacak. Cargill işçileriyle dayanışma içerisinde olacaklarını söyleyen Tanal, kimsenin işçileri mağdur etme hakkının bulunmadığını kaydetti.

İşçilerin haksız bir şekilde işten çıkarıldığını söyleyen Tanal, “Emekçilerimiz mağdur durumda. Bu insanlar kimseden bedavadan iş istemiyor. Emeklerinin karşılığını, işlerini istiyorlar” dedi. CHP Ataşehir Gençliği’de gece saatlerinde sosyal medya hesaplarından “Bizler de haksız gerekçelerle işten çıkarılan 14 arkadaşımızın işe iadesini ve Cargill'in anayasal hak olan sendikalaşmaya izin vermesini istiyoruz. Bu eylemde bizlere Vekilimiz Mahmut Tanal ve Ilçe Başkanımız Hakkı Altınkaynak eşlik etti kendilerine destekleri için çok teşekkür ederiz” açıklamasında bulundu.

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Mahmut Tanal