Kapat
A+ A-

İstanbul'da özel hastane gizlice boşaltılıp kapatıldı: Hastalar ve çalışanlar ortada kaldı

İstanbul'un Esenyurt İlçesi'nde bir özel hastane, bir gece ansızın boşaltılarak kapatıldı. Aylardır maaş alamayan hastane çalışanı 170 kişi, günlerdir hastane yönetimine ulaşmaya çalışıyor.
Yayınlanma tarihi: 17 Aralık 2017 Pazar, 10:36

Esenyurt'ta bulunan Eslife Hospital adlı özel hastane, çalışanlara haber verilmeksizin kapatıldı. Hastanenin kapatılma nedeninin ortakların anlaşmazlığa düşmesi olduğu ileri sürüldü. Perşembe günü sabah saatlerinde işyerlerine gelen çalışanlar, hastanenin boşaltıldığını ve kapılarının kilitlendiğini gördü.

Aralarında doktorların da bulunduğu hastanede çalışanı toplam 170 kişinin yaklaşık 5 aydır maaşlarını alamadığı öğrenildi. Çalışanlarla birlikte çok sayıda hasta da mağdur oldu. Tedavi olmak için ödeme yapan bazı hastalar, hastanenin gizlice boşaltılmasıyla birlikte mağdur olduğunu söyledi.

Hastane yönetimine ulaşamayan ve sözleşmelerinin sona erdirilip erdirilmediğini bile bilmeyen hastane çalışanları, perşembe gününden bu yana gruplar halinde hastane önüne gelerek bekleyişini sürdürüyor. (Kaynak: İleri Haber)

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer