Kapat
A+ A-

Ev Temizliklerinde Görünmeyen Tehlike

Bahar aylarının yaklaştığı bu günlerde bizleri bekleyen gizli bir tehlike vardır. Birçok insan evlerinde bahar temizliği yapmaktadır veya yaptırmaktadır. Ev temizliklerinde kullanılan temizlik malzemeleri genelde, içlerinde insan sağlığını olumsuz etkileyebilecek kimyasallar barındırır. Bu kimyasal madde oranı her üründe farklılık gösterir.
Yayınlanma tarihi: 22 Şubat 2018 Perşembe, 11:03

[Haber görseli]

Çok nadir ürünlerde insan sağlığını olumsuz etkileyen bu maddeler yoktur. Onların da fiyatları çok yüksektir. Ev temizliği taleplerinin arttığı günlerde bazı temizlik firmaları insan sağlığını hiçe sayarak ucuz hizmet adı altında evleri tam anlamıyla zehirlemektedirler. Bahar temizliği sebebi ile evlere giden izmir temizlik şirketleri içinde yılların tecrübesine sahip olan Uçanlar Ev & Ofis Temizlik firması sahibi Can Uçan, kesinlikle insan sağlığını olumsuz etkileyecek bir temizlik ürünü kullanmadıklarını el ilanı, broşür, internet reklamcılığı veya SEO izmir kanalları aracılığıyla müşterilerine duyurmaya çalıştıklarını açıklamıştır. Ayrıca Can bey yaklaşan tehlikeye de dikkat çekmek istemiştir.

Bahar aylarına doğru artan merdiven altı temizlik firmaları genellikle ucuz ve üreticisi belli olmayan temizlik malzemeleri kullanarak insan sağlığını tehdit etmektedir. Bu sebeple ev temizliği izmir ihtiyacınız için evinize gelen firmalara kalite belgelerini, kullandıkları ürünlerin markalarını mutlaka sorun. Ayrıca insan sağlığının yanı sıra, kullanılan temizlik ürünleri, uygulandığı malzeme veya eşyaların ömrünü de etkilemektedir. Koltuk, parke ve dolapların temizlendiği ürünler, onlara zarar vermeyen veya yıpratmayacak türden seçilmelidir.

Evlerde küçük çocukların veya yaşlı insanların olması, temizlik işinin daha titiz ve özenli olarak yapılması gerektiği anlamına gelmektedir. Çünkü çocuklar elleri sürekli yerde ve halılarda yuvarlanarak, parkelerin üzerinde oynayarak vakit geçirmektedirler. Onların sağlığını olumsuz etkileyecek ürünler ile temizlik kesinlikle yapılmamalıdır.

Bilinçli kişiler bu tehlikenin farkındadır ve seçtikleri temizlik şirketini bu kriterlere göre değerlendirip seçmektedirler. Ancak bu konuda bilgisi olmayan yüzlerce insan temizlik yaptırmak isterken, farkında olmadan aslında çok daha kötü sonuçlara yol açacak bir duruma sebebiyet verebilirler.

Bahar aylarının yaklaştığı bu günlerde bizler de bu faydalı hatırlatmayı yapmış olalım.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer