A+ A-

Gelişen Teknolojiye Paralel Gelişen Mobilya Sektörü

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımızda birçok şey değişmektedir. Teknolojiye paralel olan bir sektör de mimarlıktır. Özellikle Türkiye’de son dönemlerde inşaat sektöründeki yapılara baktığımızda birer mimari eser gibi değişik ve şık yapılar yapılmaya gayret edilmektedir.
Yayınlanma tarihi: 22 Şubat 2018 Perşembe, 11:19

[Haber görseli]

Evler artık kibrit kutusu gibi değil hem şık hem de güzel motifler ile süslenmiş biçimde inşa edilmektedir. Ev hanımlarının günün çoğunu geçirdikleri mutfaklar da bu gelişmeler doğrultusunda değişmektedir, güzelleşmektedir.

Mutfak dolabı imalatı yapan firmalar bu gelişmeleri takip edip tasarımlarını geliştirmektedir. Bunları yaparken ev hanımlarının ihtiyaçları da göz önüne alınmıştır. Mutfağın daha şık ve kullanışlı olması için renk, ışık, motif ve desenler düzenlenmektedir. Hanımlar mutfaklarını artık daha ferah, iç açıcı olması ve sade olmasını istemektedir. Günümüz trendi de budur.

Mutfak Dolabı İzmir sektöründe son yıllarda bir hareketlilik söz konusudur. Bunun en büyük sebeplerinden birisi de İzmir’deki inşaat sektörünün hareketlenmesidir. Özellikle İstanbul merkezli birçok büyük inşaat firmasının iştahını kabartan İzmir, İstanbul’dan sonra iyi bir alternatif olmuştur. İstanbul’da inşaat yapılacak alan kalmayınca firmaların gözde şehri İzmir oldu. İnşaat sektörü hareketlenince de iç mimarlar birbirinden güzel, yaratıcı ve şık evleri sahiplerine sunmak için adeta her projede biraz daha çıtayı yükseltiyorlar.

İzmir’de mutfak mobilyası üreticisi olan Özcan Mobilya Genel Müdürü Sabri ÖZCAN, katıldıkları İstanbul Mobilya Fuarında sektör ile ilgili gelişmelere değişmiştir. Özellikle İzmir’de mutfak dolabı ve mutfak mobilyası ihtiyacının son yıllarda çok arttığına dikkat çekmiştir. Bunu öngörüp İstanbul’da fuara katılarak mimar ve müteahhitlerin dikkatini çekmeyi hedeflemişlerdir. Zira Alman firmalarının dikkatini çekmeyi başarmışlardır ve Almanya'ya ürünlerini göndermek üzere sözleşme imzalamışlardır. Bunu başarabilmek adına bir çok etkinliğe katılmışlardır ve internet reklamcılığı, İzmir SEO çalışmaları ile göz önünde olmayı başarmışlardır.

Yaratıcı, sade ve şık mutfak dolapları ile fuarda ilgi odağı olan Özcan Mobilya hakkında daha fazla bilgi almak için www.mutfakmobilyasi.net web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ülkemiz adına insanlarımızın yaşam alanlarının günümüz ihtiyacına uygun geliştiğini görmek sevindirici. Dileriz bu sektörde bir dünya markası çıkarmayı başarabiliriz.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer