Kapat
A+ A-

'Adrasan için bir ağaç da sen dik'

Sosyal medya üzerinden örgütlenen gönüllü çevreciler, TEMA Vakfı Antalya temsilciliğinin katkılarıyla "Adrasan için bir ağaç da sen dik" etkinliği gerçekleştirdi.
AA
Yayınlanma tarihi: 21 Temmuz 2014 Pazartesi, 16:33

[Haber görseli]

Adrasan'da meydana gelen yangında yanan alanların ağaçlandırılması ve Adrasan tatil beldesine dikkat çekmek amacıyla gönüllü çevreciler Onur Yaman ve Özlem Yıldırım, sosyal medya üzerinden etkinlik başlattı.

"Adrasan için bir ağaç da sen dik" sloganıyla gerçekleştirilen etkinliğe çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yanı TEMA Vakfı Antalya temsilciliği de destek verdi. Yaklaşık 500 doğaseverin katıldığı etkinlikte Adrasan sahilinde çevre temizliği, çeşitli sportif etkinlikler ve konserler gerçekleştirildi.

"Adrasan için bir ağaç da sen dik" etkinliğinin organizatörlerinden Onur Yaman, Adrasan'da meydana gelen yangın dolayısıyla çok üzüldüklerini, bölgenin tekrar yeşertilmesi ve turizm tesislerinin yangından olumsuz etkilenmemesi amacıyla etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Sosyal medya üzerinden etkinliğin duyurusunu yaparak yola çıktıklarını ifade eden Yaman, "İşe başlarken bizde bu kadar ses getireceğini düşünmemiştik. Bir hafta içerisinde 18 bin takipçiye, yaklaşık 8 bin de fidan bağışçısına ulaştık" dedi.

İşin resmi olması için daha sonra TEMA Antalya temsilciliği ile temasa geçtiklerini dile getiren Yaman, emeği geçen ve katkı yapanlara teşekkür etti.

Etkinlikte bağışlanan 8 bin fidan için sonbahar aylarında dikim etkinliği gerçekleştireceklerini ifade eden Yaman, Adrasan için çalışmalarının bundan sonra da süreceğini söyledi.

TEMA Vakfı Antalya temsilcisi Şermin Tan da vakıf olarak gönüllük esasına dayalı her türlü çevresel etkinliğe destek verdiklerini söyledi.

Tan, Adrasan'da yaşanan yangın sonrası çevreye duyarlılığın artırılması ve işletmelere destek olunması çabasına destek verdiklerini, gazel bir etkinlik olduğunu kaydetti.

Cumhuriyet İMECESİ