Aydın'ın Efe'si herkese örnek oluyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde çalışan Down sendromlu Efe Kocaman, çalışkanlığıyla belediyenin en sevilen emekçisi oldu. İşini çok sevdiğini söyleyen Efe’ni yurttaşlara bir de tavsiyesi var: Aktif olmak lazım, çok çalışmak lazım.
Yayınlanma tarihi: 13 Eylül 2019 Cuma, 09:19

[Haber görseli]Efe Kocaman, soyadı gibi kocaman bir yüreğe sahip. Aynı zamanda da çalışkan ve özverili bir emekçi.

'Çok çalışmak lazım'

Büyükşehir belediyesi çalışanı olan Efe, işine olan ilgisini, “Babam arabayla getiriyor, herkese günaydın diyerek işe başlıyorum. 5 senedir çalışıyorum, çok mutluyum. Evrak götürüyorum, fotokopi çekiyorum. İş arkadaşlarımı, Özlem Başkan’ı ve ülkemi çok seviyorum. Aktif olmak lazım, çok çalışmak lazım” sözleriyle anlatıyor.

[Haber görseli]

Efe, çalışmak kadar dinlenmenin de önemli olduğunu, “Cuma günlerinden sonra tatil olduğu için o günü çok seviyorum. İş önemli ama tatil de önemli” ifadeleriyle anlatıyor.

Çerçioğlu: Efe gibi çok çalışacağız

Efe’nin çalışkanlığı Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na ilham veriyor. Efe ile 5 yıldır çalıştıklarını söyleyen Çerçioğlu, “Kendisi belediyemizdeki en çalışkan ekip arkadaşlarımdandır. Efe’nin de dediği gibi ‘çalışmak lazım.’ Biz de Efe gibi güzel çocuklarımızın iş hayatında ve sosyal yaşamda daha aktif olabilmesi için çalışmaya devam edeceğiz” diyor

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Özlem Çerçioğlu