Denizli sokaklarında kütüphane var!

Denizli'nin merkez ilçesi olan Merkezefendi'de ‘Sokak Kütüphanesi’ faaliyete geçirildi. Merkezefendi'nin CHP'li Belediye Başkanı Şeniz Doğan, projeyi sosyal belediyecilik anlayışıyla, vatandaşlar arasında kitap okuma alışkanlıklarının artırılması ve kitap paylaşma kültürünün oluşturulması adına hayata geçirdiklerini belirtti.
Yayınlanma tarihi: 13 Eylül 2019 Cuma, 13:39

Denizli'de itapseverler, sokak kütüphanelerinden sevdikleri kitapları alıp iade edecekler ve paylaşma kültürünün yaygınlaştırılması adına da sokak kütüphanelerine kitap katkısında bulunabilecekler. Merkezefendi Belediyesi ekipleri, belirli aralıklarla bağışlanan kitapların kontrollerini sağlayarak uygun olan yayınları kütüphanelere bırakacaklar.


Şeniz Doğan: Sokaklarımız kitapla buluştu

Merkezefendi Belediye Başkanı CHP'li Şeniz Doğan, Eflatun Sokak’ta kurulan ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sokak kütüphanesini yerinde inceledi. Başkan Doğan, “Kitapların yakıldığı 12 Eylüllerden, sokaklarımızın kitapla buluştuğu 12 Eylüllere geldik. Bugün Merkezefendimizin sokaklarını kitaplarla buluşturduk. Hemşerilerimiz, aldıkları kitapları sokak kütüphanelerimizin bulunduğu alanlarda okuyacak ya da evine götürüp okuduğu kitabı geri getirebilecek. İsteyen hemşerimiz evinden getirdiği kitabı da sokak kütüphanelerimize bağışlayabilecek. Bu sayede kitap paylaşma kültürünü oluşturacağız” dedi.

A+ A-