Cumhuriyet'in haberine sansür

Erdoğan'ın var ya da yok dediği Adana'daki MİT TIR'ları ile ilgili jandarma raporunun yer aldığı Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün haberi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından sansürlenmiştir.

Yayınlanma: 12.06.2015 - 04:29
Abone Ol google-news

Cumhuriyet Gazetesi'nin mahkeme kararı ile sansürlenen Erdem Gül imzalı haberi 16:00 itibariyle sitemizden kaldırılmıştır..

İşte Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın ikazı...

Sayın Yetkili,

Bilindiği üzere, 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun” 23/05/2007 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, Türkiye’de İnternet içerik düzenlemeleri konusunda yetkili kamu kurumudur.

6639 sayılı Kanunun 29.maddesi ile 5651 sayılı Kanuna eklenen, 15/04/2015 tarih ve 29327 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren 8/A maddesi uyarınca; Başkanlığımıza, aşağıda yer verilen internet adresindeki içeriğin çıkarılmasına ve erişimin engellenmesine yönelik Hâkimlik kararı gönderilmiştir.

5651 sayılı Kanunun 8/A. maddesinin 1.fıkrasını son cümlesi gereğince kararın gereği, tarafınızca derhal ve en geç kararın bildirilmesi anından itibaren dört saat içinde yerine getirilmesi gerekmektedir.

Bu nedenlerle; aşağıda belirtilen internet adresindeki içeriğin derhal ve en geç dört saat içinde çıkarılması, aksi takdirde erişimi engelleme işlemi tesis edilerek 5651 sayılı Kanunun 8/A maddesindeki hükümler gereğince hakkınızda adli ve idari işlem başlatılacağı hususları ihtar olunur.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı

 


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler