Demirtaş: Tek bir yönetici istifa etmiyor, demek ki çok memnunlar

AKP'li bakanların istifa etmemesini eleştiren Selahattin Demirtaş, Bunların parmağı yoksa, hiç değilse önleyemedikleri için tek bir yönetici istifa ediyor mu? Etmiyor. Demek ki çok memnunlar" diye konuştu.

Yayınlanma: 10.10.2015 - 17:05
Abone Ol google-news

Ankara'da 86 kişinin hayatını kaybettiği katliamla ilgili konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Bunların parmağı yoksa, hiç değilse önleyemedikleri için tek bir yönetici istifa ediyor mu? Etmiyor. Demek ki çok memnunlar. Ortaya çıkan tablodan çok memnunlar" dedi.

"Bu devletimizin, milletimizin birliğine yapılan saldırı değil, devletimizin halkımıza yaptığı saldırıdır" diyen Demirtaş, "Hiçbir devlet başkanının, Cumhurbaşkanı’nı arayıp başsağlığı dilemesini kabul etmiyoruz. Taziye hak eden halktır" ifadesini kullandı.

Demirtaş: Saldırının arkasında kim olduğu belli

Demirtaş şunları söyledi:

Şu güne kadar tek bir sorumlu ortaya çıkarılmış değil. Bir tweet attı diye o kişiyi bulup tutuklayabiliyorlar. Saray’ın emrinden dolayı tek bir kişiyi hapse atıyorlar. 150’ye yakın insanımız seçim öncesi ve sonrası kaybettik, sorumlu ortada yok. Etkili bir soruşturma yok. Bugünkünde de olmayacak. Bizim açımızdan karanlık, derin, dış güçlerin yaptığı bir olay değil.

"DEMEK Kİ ÇOK MEMNUNLAR"

Bunların parmağı yoksa, hiç değilse önleyemedikleri tek bir yönetici istifa ediyor mu? Etmiyor. Demek ki çok memnunlar. Ortaya çıkan tablodan çok memnunlar. Bu devletimizin, milletimizin birliğine yapılan saldırı değil, devletimizin halkımıza yaptığı saldırıdır. Hiçbir devlet başkanının, Cumhurbaşkanı’nı arayıp başsağlığı dilemesini kabul etmiyoruz. Taziye hak eden halktır. Bir örgüt lideri çıkıp devlet güvencesinde miting yapabiliyor.

"KENDİ KENDİMİZİ BOMBALADIĞIMIZI SÖYLEYEN AKP YÖNETİCİLERİ VAR"

Kendi kendimizi bombaladığımızı açıkça söyleyen AKP yöneticileri vardır. Biz birlikte yaşamayı savunan bir partiyiz ama birlikte yaşamda sizin gibi alçaklar yoktur. Biz bu ülkedeki onurlu, haysiyetli, ezilen, emekçi ve bu kimliği taşıyan toplumsal kesimlerle birlikte yaşayacağız.

"YARGI KARŞISINA ÇIKACAKSINIZ"
Bütün bu acıları ancak ezilenlerin dayanışması ve birliğiyle atlatabiliriz. Bundan beslenenlerle bir kardeşlik hukukumuz yok, olmaz da... Devletin beslediği çetelerle kardeşlik hukukumuz yok. Hesabı sorulacak. Merak etmeyin, yargı karşısına çıkacaksınız. Her sorumluluğunuzdan dolayı yargılanacak. Ellerinize o kelepçeler takılacak, bugün gençleri ensesinden tutup polis arabalarına soktuğunuz gibi bu sorumlular da o cezaevlerine girecekler.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler