"Adaptasyon sürecine ihtiyacım var"

Türk olmasına rağmen adaptasyon sürecine ihtiyacı olduğunu kaydeden Beşiktaşlı futbolcu Nihat Kahveci, ''Sonuçta sekiz yıl yurt dışında forma giydim. En yüksek formuma ulaşmam için zamana ihtiyacım var" diye konuştu.
Yayınlanma tarihi: 20 Kasım 2009 Cuma, 09:38

Real Sociedad ve Villarrael deneyimlerinden sonra BJK İnönü Stadı'na dönmekten mutlu olduğunu ifade eden tecrübeli oyuncu, UEFA'nın resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, ''Saha dışında her şey çok iyi, herkes yakın ilgi gösteriyor, ancak ben performansımdan dolayı hala mutlu değilim. Performansımı daha yukarı çekmem gerekiyor. Benden beklentiler çok yüksek. Çok çalışıyorum, çok gol atmak istiyorum ve herkese gerçek Nihat'ı göstermek istiyorum'' dedi.

Tecrübeli oyuncu, sezona iyi başlamadıklarını, iyi oynadıkları dönemde de Turkcell Süper Lig'de ve UEFA Şampiyonlar Ligi'nde istedikleri sonuçları alamadıklarını dile getirdi.

Gelecek konusunda iyimser olduğunu, futbolda geçmişin değil bugünün olduğunu ifade eden Nihat, ''Kötü dönemin ardından ligde geri döndüğümüz ortada, ancak hala zamana ihtiyacımız var. Bunun için de yeterli maçlar var'' dedi.

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde, gruplarındaki 5. karşılaşmada İngiltere'nin Manchester United takımıyla yapacakları maçın özel bir önemi olduğunu vurgulayan Nihat, ''Manchester United, dünyanın en iyi takımlarından biri. Onlarla deplasmandaki maç benim için çok özel olacak'' diyerek sözlerini tamamladı.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.