"Öğretmenler Günü anlamını yitirdi"

Eğitim-Sen, bugüne kadar hiçbir öğretmenler gününde, öğretmenlerin gerçek sorunlarının tartışılmadığını belirterek, yılın belli dönemlerinde "öğretmenliğin kutsallığından", "onurlu bir meslek olduğundan" söz edilmesinin anlamını yitirdiğini söyledi.
Yayınlanma tarihi: 23 Kasım 2009 Pazartesi, 11:28

Eğitim-Sen'den 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yapılan açıklamada, öğretmenlerin ve eğitim emekçilerinin sadece yılda bir gün hatırlanmasının değil, yaşadıkları ekonomik, sosyal sorunlara kalıcı çözümler üretilmesinin beklendiğini söyledi.

Açıklamada öğretmenler günüyle ilgili şu ifadeler yer aldı:
"Bugün açık olarak görülmektedir ki, tüm eğitim ve bilim emekçilerinin haklarını savunmak, aynı zamanda nitelikli, kamusal eğitim hakkını savunmak anlamına gelmektedir. Bugün, bizim için sadece öğretmenlerin değil, kötü ve sağlıksız koşullarda çalışan, hakları gasp edilen, sürgünlere ve soruşturmalara maruz kalan, güvencesiz istihdam edilen, ataması yapılmayan bütün meslektaşlarımızın, milyonlarca çocuk ve gencimizin, onların ailelerinin taleplerini seslendirme ve haklarımıza bir kez daha sahip çıkma günüdür. Bugün bizim için sadece 'kutlanan' değil, nitelikli öğretmen olmadan nitelikli eğitimin olmayacağı gerçeğinin yüksek sesle dillendirildiği bir gündür."

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.