İzmir'deki bebek ölümleri

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde geçen hafta yaşanan bebek ölümlerinin ardından bugün yapılan açıklamada yeni doğan servisindeki 27 bebeğin durumunda olumsuz bir gelişmenin yaşanmadığı bildirildi. Açıklamada solunum cihazında izlenen bebek kalmadığı ve 16 bebeğin de ağızdan beslenmeye başladığı ifade edildi.

26 Eylül 2008 Cuma, 09:45

İzmir Sağlık Müdürlüğü, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Prematüre Kliniği'nde bulunan 27 bebeğin durumunda olumsuz bir gelişmenin olmadığını bildirdi.

İzmir Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:''26.09.2008 tarih ve saat 09.00 itibariyle Hastanemiz Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Prematüre Kliniği'nde yeni bir bebek kaybımız olmamıştır. Mevcut 27 bebeğin durumlarında olumsuz bir gelişme gözlenmemiş olup, solunum cihazında izlenen bebeğimiz kalmamıştır. Yine bugün itibariyle 16 bebeğimizde ağızdan beslenmeye geçilmiştir.''

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde geçen hafta sonunda peş peşe bebek ölümleri yaşanmış, sayının kısa sürede 13'e ulaşması üzerine Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Servisi karantinaya alınarak, yeni bebek kabulü durdurulmuştu.