Van ve Erzurum'a kar yağdı

Van'a ve Palandöken'e yılın ilk karı yağdı. Meteoroloji yetkilileri, Van'da bugün ve yarın aralıklarla yağmur beklendiğini bildirdi. Erzurumda ise hissedilir hava sıcaklığının sıfırın altında 3 dereceye kadar düştüğünü kaydeden yetkililer, yüksek kesimlerde ise sıcaklığın daha düşük olduğunu bildirdi.

28 Eylül 2008 Pazar, 08:12

Van'a yılın ilk karı yağdı. Van'da 2 gündür etkisini gösteren yağmur, yüksek kesimlerde yerini kara bıraktı. Van'ın çevresinde bulunan Artos, Erek ve Güneydoğu Torosların uzantısı Kavuşahap Dağları'nın yüksek kesimleri, yağan karla birlikte beyaza büründü. Meteoroloji yetkilileri, Van'da bugün ve yarın aralıklarla yağmur beklendiğini bildirdi.

Erzurum'da, yüksek kesimlere mevsimin ilk karı yağdı. Erzurum'da iki gündür etkili olan yağmur, 3 bin 176 metre yüksekliğindeki Palandöken Dağı'nda yerini kara bıraktı. Kentte hissedilir hava sıcaklığının  sıfırın altında 3 dereceye kadar düştüğünü kaydeden yetkililer, yüksek kesimlerde ise sıcaklığın daha düşük olduğunu bildirdi. Kentte iki gündür etkili olan yağmurla metrekareye 21 kilogram yağış düştüğü öğrenildi.