TOKİ karakol yapacak

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün akşam üzeri kendisini arayarak, "güvenli karakol" projesi konusunda bir çalışma yapmalarını istediğini söyledi.

07 Ekim 2008 Salı, 18:04

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, bu talep doğrultusunda sadece bombalara değil, nükleer ve biyolojik saldırılara da dayanıklı karakollar konusunda inceleme başlattıklarını belirtti. Konu hakkında ABD, İran gibi ülkelerdeki uygulamalara baktıklarını anlatan Bayraktar, ayrıca bu işi yapan müteahhitlerle de görüştüklerini, stratejik bir konu olması nedeniyle firmaların ismini açıklayamayacağını kaydetti. Çalışmayı 1-2 gün içinde tamamlamayı öngördüklerini dile getiren Bayraktar, kaynak sağlanması halinde en güvenli karakolu yapabileceklerini, Türkiye'nin bu imkana sahip olduğunu vurguladı.

Halen, askeri kurumlar için lojman ve harekat iskan tesisleri yaptıklarını anımsatan Bayraktar, "Sadece bombalara değil, nükleer ve biyolojik saldırılara da dayanıklı, elektromanyetik dalgalardan etkilenmeyen tesisleri inceliyoruz. Akaryakıt, mühimmat depolarından su kaynaklarına kadar her yönüyle güvenli karakollar yapılması için incelemelerimiz sürüyor" dedi.