Kapat

Son Haberler

A+ A-

Gürsel Tekin düğümü çözülüyor

CHP MYK'ye giremeyen Gürsel Tekin'in kaderi belli olacak. Tekin'in, Parti Meclisi'nde mi kalacağı yoksa İstanbul İl Başkanlığı'na mı geri döneceği, bugün toplanacak CHP MYK toplantısında karara bağlanması bekleniyor.
Yayınlanma tarihi: 6 Haziran 2010 Pazar, 21:07

Tekin, Parti Meclisi(PM) görevinden istifa ederek tekrar İstanbul İl Başkanlığı'na geri dönmeyi istiyor. 29 Mart yerel seçimleri öncesinde de istifa eden Gürsel Tekin, daha sonra Yönetim Kurulu kararıyla koltuğuna yeniden oturmuştu. 29 Mart'tan önceki uygulamayı örnek gösteren Tekin, "Daha önce de istifa ettim, sonra geri döndüm. Tekrar olabilir" diyerek dönüş yolunun nasıl olacağını anlattı.

CHP'li İstanbul ilçe başkanları hafta ortasında Genel Merkez'e gelerek Kılıçdaroğlu ile görüşmüştü. İlçe başkanları, Tekin'in PM'de kalmasını ve İstanbul'da yeni bir yapılanmanın oluşturulmasını istemişti.

Gözler Kılıçdaroğlu'nda

Kılıçdaroğlu'nun Ankara dışında olması nedeniyle MYK gündemi henüz netleşmedi. MYK üyeleri de, "Gündem henüz gelmedi. Yarın sabah toplantıdan önce bildirilir, ancak Tekin'in durumu da konuşulur" dediler.

Gürsel Tekin ile ilgili son kararı Kılıçdaroğlu verecek. Kılıçdaroğlu'nun vereceği karara MYK üyelerinin de uyması bekleniyor. Kılıçdaroğlu'nun Gürsel Tekin'den yana tavır alması halinde, Tekin'in tekrar İl başkanlığı koltuğuna oturabileceği ifade ediliyor.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler