Kapat

Son Haberler

A+ A-

Nairobi Belediye Başkanı'ndan Topbaş'a ziyaret

Nairobi Belediye Başkanı Geophrey Odhiambo Majiwa, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı ziyaret etti.
Yayınlanma tarihi: 7 Haziran 2010 Pazartesi, 11:26

Saraçhane'deki belediye başkanlık makamında gerçekleşen görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yapan KadirTopbaş, ziyareti için Majiwa'ya teşekkür ederek, İstanbul ve Nairobi arasında iş birliği çalışmaları kapsamında görüştüklerini dile getirdi.

Majiwa'nın, teknik konuda yapılan çalışmalardan istifade etmek istediklerini söylediğini belirten Topbaş, şöyle konuştu: ''Ağustos ayı veya önümüzdeki aylar içerisinde Kenya Teknik Heyeti tekrar İstanbul'a gelerek birimlerimizi ziyaret edecekler ve ilgi duydukları alanlarda biz de kendilerine teknik bilgiler vereceğiz. Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olarak Sayın Başbakanımız ve yerel yönetim olarak bizler de Afrika'nın gelişmesi ve kalkınması için her türlü bilgi deneyim paylaşımına hazır olduğumuzu ve bu konuda destek vereceğimizi her daim söylüyoruz. Bu konuda da ilişki kurduğumuz bazı ülke ve kentler var. Yerel yönetimlerdeki yerel diplomasiyi çok önemsiyoruz. Afrika kendi imkanlarıyla çok daha farklı boyutlara geçebilir, taşınabilir. Bu konuda bizimle iş birliği çalışmaları yapacaklar. Ben kendilerine başarılar diliyorum.'' Majiwa da, Topbaş'a kendisine vakit ayırdığı için teşekkür ederek, İstanbul'a ve Türkiye'ye çeşitli nedenlerle ziyaret imkanı bulduğunu söyledi.

Bu ziyaretinde İstanbul'un aldığı mesafeyi görmekten memnuniyet duyduğunu belirten Majiwa, Topbaş'ın kendisine bir çok alanda şehir yönetiminde ve alt yapı anlamında geliştirmiş olduğu teknolojileri anlattığını ifade etti. Majiwa, önümüzdeki günlerde İstanbul'a tekrar ziyarette bulunacağını bildirerek, ''Bilhassa, İstanbul'un ulaşım ve çevre yönetimi konularında geliştirmiş olduğu teknolojileri kendimize örnek almak istiyoruz'' dedi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler