Kapat

Son Haberler

A+ A-

CHP'li 'küskünler' dönüş yolunda

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkan olmasının ardından CHP'li küskünler, partiye dönüş yoluna geçti. CHP yönetimi ise, partiye katılımları peyderpey yapacak.
Yayınlanma tarihi: 8 Haziran 2010 Salı, 06:36

CHP'de kapılar küskünlere açıldı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkan olmasının ardından CHP'li küskünler partiye dönüş yoluna geçti.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkan olmasının ardından CHP'li küskünler partiye dönüş yoluna geçti. CHP yönetimi ise, partiye katılımları peyderpey yapacak.

Geçtiğimiz hafta CHP'ye; Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı katıldı. Bugün de, İzmir Milletvekili Harun Öztürk ile Balıkesir Milletvekili Hüseyin Pazarcı CHP'ye geçti.

Tayfun İçli'ye davet

CHP'ye önümüzdeki haftada da milletvekili düzeyinde katılımların sürmesi bekleniyor. CHP kulislerinden sızan bilgiye göre, Bağımsız Eskişehir Milletvekili Tayfun İçli'nin de partiye katılması için davet yapıldı. İçli'nin de, CHP'ye katılabileceği ifade edildi.

CHP kulislerinde, DSP'li Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun ile Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in de, CHP'ye katılabileceği konuşuluyor.

Eski vekiller sırada

Bu arada eski milletvekilleri de, partiye dönmek için toplu olarak başvurdu. Aralarında Ahmet Güryüz Ketenci, Celal Topkan, Hakkı Akalın, Ersoy Bulut, Mehmet Tomanbay, Muhsin Koçyiğit, Bekir Kumbul'un da bulunduğu bir grup eski milletvekilleri geçen hafta partiye katılmak istediklerine yönelik başvurularını yaptı. Eski milletvekilleri partiye katılmak istediklerine yönelik dilekçeleri CHP Genel Merkezi'ne Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun özel kalemine teslim ettiler. Eski milletvekilleri parti yönetiminden dilekçelerine verilecek yanıta göre yol haritalarını belirleyecek.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler