Kapat

Son Haberler

A+ A-

CHP'li Ersin ve Tınaztepe ile ilgili fezlekeler Meclis'te

CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin ile Erzincan Milletvekili Erol Tınastape hakkında TBMM'ye ulaşan dosyada, "Ergenekon soruşturması" ile ilgili dokunulmazlıklarının kaldırılması istendi.
Yayınlanma tarihi: 8 Haziran 2010 Salı, 15:25

CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin ile Erzincan Milletvekili Erol Tınastape hakkında TBMM Başkanlığı'na sunulan dokunulmazlık dosyalarında, "Ergenekon silahlı terör örgütüne yardım etmek" ile suçlamalar yer aldı. Erzurum Cumhuriyet Başsavcıvekili Taner Aksakal'ın hazırladığı dosyaların gerekçesinde, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk ve Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'in de sanıklar arasında bulunduğu bilgisi verildi.

İki milletvekiline ait dokunulmazlık dosyasında; "Ergenekon silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan hakkında soruşturma açılan şüphelilerin aleyhine ifade veren tanıkların "ifadelerini maddi menfaat vaadi karşılığında değiştirmelerine ilişkin yapılan girişimlerde aktif rol alarak gizli tanıklarla görüşme yaptıkları" suçlaması yapıldı. Son gelen dokunulmazlık dosyaları ile birlikte TBMM'deki dosya sayısı 640'a ulaştı.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler