Kapat

Son Haberler

A+ A-

Gazetelerde Bugün

Cumhuriyet, BM Güvenlik Konseyi'nde yapılan oylamayı 'Ankara karara direndi' başlığıyla verdi.
Yayınlanma tarihi: 10 Haziran 2010 Perşembe, 06:15

CUMHURİYET

Ankara karara direndi

BM Güvenlik Konseyi’nde yapılan oylamada, İran’a yönelik mali kısıtlamaların daha da sıkılaştırılmasını, silah ambargosunun genişletilmesini, açık denizlerde gemilerinin denetlenmesini, yasaklılar listesinin genişletilmesini de içeren yaptırım tasarısı 12 ülkenin “evet” oyuyla kabul edildi. Son ana kadar çaba gösteren Türkiye ve Brezilya “hayır” derken Lübnan çekimser kaldı.

HÜRRİYET

Taliban değil Erdoğan modeli

Hürriyet'in sorularını yanıtlayan Hamas'ın Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yusuf, AK Parti'nin Türkiye'deki başarısının kendileri için bir model haline geldiğini söyledi.

MİLLİYET

Obama'ya retTürkiye, ABD'nin hazırlayıp kabulu için çok uğraştığı 'iran'a yaptırım tasarısı'na BM'de ret oyu verdi.

VATAN

Tam trajedi

Kadıköy'de sel sularına kapılan Mevlüt Macit'in hayat hikayesi herkesi sarstı: 8 ay önce iş buldu. 800 TL'lik maaşının yarısı kiraya gidiyordu. Çocuklarını okutamadı, doğduğu gün öldü.

RADİKAL

CHP bu tutumunu sulandırmasın!

'Ergenekon'a yardım'la suçlanan CHP milletvekilleri Ersin ve Tınastepe yargılanmak istiyor. CHP yönetimi: Dosyalar gelsin, hemen onaylayalım.

AKŞAM

Kusur azami ruhsat nizami

Bu nasıl mevzuat! Geçen yıl sel felaketinde 30 kişiyi yutan Ayamama Deresi kıyısına okul inşa ediliyor. Bina bütün kriterlere aykırı. Ancak kağıt üstünde yasal.

SÖZCÜ

İran için dünyayı karşımıza aldık


Tayyip, dünyanın 'terör örgütü' dediği Hamas'tan sonra şeriatçı İran'ın da avukatı oldu. Türkiye'yi zora soktu...HABERTÜRK

'İmzamızın arkasındayız"

BM, İran'a yaptırımı kabul etti. Türkiye ve Brezilya karşı çıktı.

SABAH

700 bin dolar karartması

Münevver cinayetinde yeni iddianame: Polisler evde çok para buldu, kamera kayıtları da silindi.

POSTA

Babasının oğlu

Zonguldak'ta 17 Mayıs'ta meydana gelen grizu faciasında 29 arkadaşıyla birlikte ölen madenci Kadir Ötgüç'ün eşi Fatma Ötgüç bir erkek bebek doğurdu.


BİRGÜN

Eksik fotoğraf


16 Mart davasına zamanaşımı veren hakim ve savcılara soruşturma açıldı.
TERCÜMAN

İran'a ağır ceza


Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Türkiye ve Brezilya'nın Tahran Protokolü'nü güven verici adım olarak gördüğünü belirtip, "Hayır" oyu vermesine rağmen İran'a karşı yaptırım kararı aldı.

YENİ ŞAFAK

Bağımsız yargıda Seyfi Dede üçgeni

Ergenekon davalarına bakan hakim ve savcılara baskı kurmak için yüksek yargıda girişimlerde bulunmakla suçlanan Adalet eski Bakanı Seyfi Oktay'ın, HSYK Başkanvekili Kadir Özbek'in yanısıra üye Ali Suat Ertosun'la da temasta olduğu ortaya çıktı. HSYK kararnamesine 'alternatif liste' hazırlayarak Ergenekon davalarına bakan hakim ve savcıları görevden almaya çalışan Ertosun'un, bağımsız yargıyı baskı altına almak isteyen yapılanmanın işlerini takip ettiği telefon dinlemelerine takıldı.

ZAMAN

Mağdur yargıçlar mahkeme yolunda

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay'ın yargıdaki atamalara ve davalara müdahalesi tartışmaların odağına yerleşti.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler