Kapat

Son Haberler

A+ A-

"Abbas yakında Gazze'ye gidecek"

Mısır'ın El Fetih ile Hamas'ı bir araya getirme çabalarında başarısız kalmasından sonra devreye giren Filistinli iş adamı Münir El Masri, Filistin Yönetimi Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın pek yakında Gazze'ye gideceğini söyledi.
Yayınlanma tarihi: 10 Haziran 2010 Perşembe, 08:36

Filistinli iş adamı Münir El Masri, Ebu Mazen'in (Abbas) kendisine "iki yıldan fazla süredir Gazze'ye gitmeyi düşündüğünü" söylediğini, ancak bunun için uygun koşulların ortaya çıkmasını beklediğini ifade ettiğini aktardı.

El Masri, "Ebu Mazen'in Gazze ziyaretinin pek yakında olacağını umuyorum" dedi. Filistinli iş adamı, Abbas'ın Gazze Şeridi'ne uygulanan İsrail ambargosunun kaldırılması talebiyle BM'ye başvurma niyetini taşıdığını ifade etti.

El Masri'nin de aralarında bulunduğu, Filistinliler arası birlik konusunu değerlendirecek ve Filistin'in iki önemli partisi arasındaki uzlaşmazlığı sonlandırmayı amaçlayan, çoğu bağımsız unsurlardan oluşan komisyonun bugün bir araya gelmesi bekleniyor.

Komisyonda, Hamas'ın Batı Şeria'daki tanınmış isimlerinden, ilk Filistin birlik hükümetinin başbakan yardımcılığını da yapan Nasır Şair'in de bulunduğu bildirildi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler