Kapat

Son Haberler

A+ A-

Uluslararası Bursa Festivali yarın başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesince bu yıl 49'uncusu düzenlenen Uluslararası Bursa Festivali, yarın senfonik açılış konseriyle başlayacak.
Yayınlanma tarihi: 11 Haziran 2010 Cuma, 07:58

Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda yarın saat 21.30'da başlayacak konserde, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), Ender Sakpınar'ın şefliğinde sahneye çıkacak.

Orkestra, Demet Akbağ ve Ata Demirer'in rol aldığı ''Eyvah Eyvah'' filminin müzikleriyle ününü pekiştiren klarnet sanatçısı Serkan Çağrı ve Vokaliz grubu ile muhteşem bir konsere imzasını atacak.

Festivalde, 14 Haziran Pazartesi akşamı ''Bu Toprağın Türküleri'' adlı konserde ünlü sanatçılar Fuat Saka, Şükriye Tutkun, Sümer Ezgü ve Hüseyin Turan, Bursalılarla buluşacak.

16 Haziran Çarşamba günü Harem Müzikali, 19 Haziran Cumartesi günü ''Yıldırım Gürses'i Anma Gecesi'', 22 Haziran Salı günü Teoman konseri, 23 Haziran Çarşamba günü Zuhal Olcay ve Bülent Ortaçgil konseri, 25 Haziran Cuma günü Emir Kusturica ile Balkan Müzikleri konseri, 26 Haziran Cumartesi günü Jazzing Flamenco gösterisi, 28 Haziran Pazartesi günü Alphaville, 30 Haziran Çarşamba günü Mustafa Sandal konseri, 2 Temmuz Cuma günü dünyaca ünlü sanatçı Lara Fabian'ın konseri ve 5 Temmuz Pazartesi günü Rus Kızılordu Korosu'nun gösterisi sanatseverler tarafından izlenebilecek.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler