Kapat

Son Haberler

A+ A-

Üsteğmenin eşi kurtarılamadı

Adana'da Kanlıgeçit Jandarma Komutanlığı'na teröristlerin saldırısı sırasında balkonda başına isabet eden mermiyle yaralanan üsteğmenin eşi 22 yaşındaki Pınar Akdağ bugün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
Yayınlanma tarihi: 11 Haziran 2010 Cuma, 13:01

Olay, dün saat 22.00 sıralarında merkeze bağlı Kırıklı Köyü E-5 karayoluna 200 metre uzaklıktaki, bir komando birliğinin konuşlandığı Kanlıgeçit Jandarma Komutanlığı’nda meydana geldi.

İddiaya göre, gizlendikleri Amanos Dağı’ndan çıkıp Hatay’da kanlı eylemler yapan bir grup PKK’lı bu kez, geçiş noktası olan bölgeden Osmaniye’deki jandarma komandoların bulunduğu 4 katlı binaya dağlık taraftan yaklaştı.

Kanlıgeçit Tepesi’ne gelen teröristler gece binaya doğru roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Atılan 2 roketatar mermisi hedefine ulaşmadan, dağlık ve ormanlık bölgede, ağaçlara çarparak infilak etti. Uzun namlulu silahlarla açılan ateş sırasında ise karakol binasına 100 metre uzaklıktaki 3 katlı lojmandaki dairesinin balkonunda tesadüf eseri bulunan Üsteğmen Cumhur Akdağ’ın eşi Pınar Akdağ başından yaralandı.

Akdağ, Osmaniye’deki müdahalenin ardından Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne sevk edildi. Durumu ağır olan genç kadın, Beyin Cerrahi Servisi’nde yoğun bakıma alındı. Ancak bugün öğle saatlerinde Pınar Akdağ, doktorlmarın tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

Vali açıklama yaptı

Saldırının ardından bölgeye gelen Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, incelemelerde bulunup yetkililerden bilgi aldı. Saldırının PKK terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirildiğinin belirlendiğini bildiren Cerrah, “Bölgede Jandarma Komutanlığı ekiplerince operasyonlar sürüyor. Şu ana kadar herhangi bir sıcak temas olmadı. Ormanlık alanda uzaktan roketatarla 2 el ateş edilmiş. Aldığım bilgilere göre, 2 roketatar da mesafe uzak olduğu için düştüğü yerde patlamış” dedi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler