Kapat

Son Haberler

A+ A-

"Neden terör örgütü eylemlerini artırdı?''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Şunu herkesin sorgulamasını istiyorum, neden şimdi? Lütfen bunu herkes kendine sorsun. Lütfen herkes bunun cevabını arasın. Neden şimdi? Tam Anayasa değişikliği TBMM'den geçmişken, tam Anayasa değişikliği halkın önüne, sizin önünüze gelecekken, neden terör örgütü eylemlerini artırdı?'' dedi.
Yayınlanma tarihi: 13 Haziran 2010 Pazar, 12:40

Erdoğan, Trabzon'un Of ilçesindeki toplu açılış törenlerine katıldı. Açılışını yaptıkları eserlerin ülke çapındaki büyük hizmet hamlesinin Of'taki yansımaları olarak gördüklerini ifade eden Başbakan Erdoğan, dalga dalga bütün Türkiye'yi saran bu büyük hizmet hamlesinden tüm vatandaşlarımız kademe kademe faydalanıyor'' dedi.

Alt ve üst yapısıyla eğitim ve sağlık hizmetleriyle çehresi değişen Türkiye'nin, daha büyük hedeflere emin adımlarla ilerlediğini anlatan Başbakan Erdoğan, ''Bize durmak yok. Çok büyük hedeflerimiz var... Sizler bizi her zaman bağrınıza bastınız. Sizler bizden hayır dualarınızı eksik etmediniz. Sizlerin gözlerinde gördüğüm samimi sevgini kat be kat fazlası emin olun bizim yüreğimizde var'' dedi.

Erdoğan, şöyle konuştu:

''O yürek ki sizin sevginizden, desteğinizden, hayır duanızdan aldığı güçle, Balkanlar'dan, Orta Doğu'ya Kafkaslar'dan Afrika'ya kadar dünyanın dört bir yanına barış çağrılarını iletiyor. O yürek ki bütün dünya sırtını dönse de görmezden gelse de zalimin zulmüne karşı en büyük güçle haykırıyor.

Biliyoruz ki, Türkiye'nin huzuru, bölgenin huzurundan geçiyor. Türkiye'nin güçlenmesi, hedeflerine ulaşması, bölgedeki sorunların çözümünden geçiyor. Ülkemizdeki her bir vatandaşımızın refahının arzuladığımız düzeye çıkması, bu coğrafyadaki her bir bireyin insanca yaşama şartlarına kavuşmasından geçiyor.

Biz bölgemizde artık barış istiyoruz. Bölgemizde savaş istemiyoruz. biz bölgemizde kan değil, gözyaşı değil, huzur istiyoruz, refah istiyoruz. Bizim bütün çabamız bunun için. Bütün mücadelemiz bu gaye içindir. Bizim köklü medeniyetimiz, haksızlık karşısında susmayı asla ve asla onaylamaz. Biz bölgemizdeki meselelerin, sorunların, susarak değil, görmezden gelerek değil, diplomasinin diliyle konuşarak gerçekleri ortaya koyarak, hakkı, adaleti, hukuku savunarak çözülebileceğine inanıyoruz. Biz üstünlerin hukukunu korumaya değil, hukukun üstünlüğünü korumaya geldik. Farkımız bu...

Biz bölgemizde devlet terörü görmek istemiyoruz. Biz, bölgemizde korsanlık görmek istemiyoruz. Biz artık bölgemizde çocukların katledilmesini istemiyoruz. Yardım gemilerine saldırıyorlar. 9 vatandaşımızı öldürüyorlar, 24 kişiyi yaralıyorlar, bütün yardım gönüllülerine insanlık dışı muamele yapıyorlar.''

Taşeronlar

Şimdi de bunların çıkıp uluslararası medyayı kullanarak, yaptıklarını haklı göstermeye çalıştıklarını anlatan Başbakan Erdoğan, ''yaptıkları insanlık dışı saldırıları maruz göstermeye çalışıyorlar. Herkesi kandırabilirler ama Türkiye bu oyunlara gelmez ve gelmeyecektir. Yalanları, iftiraları, kara propagandaları bizim üzerimize yapışmaz. Ne bunların kara propagandalarına boyun eğecek ne de bunların Türkiye içindeki taşeronları karşısında geri adım atacağız'' dedi.

Başbakan Erdoğan, milletin arkalarında oldukları sürece, hayır dualarını eksik etmedikleri sürece kendilerinin bölgede de dünyada da en güçlü şekilde hakkı, adaleti savunacaklarını dile getirdi.

Türkiye büyüdükçe, güçlendikçe, her alanda büyük hedeflere ulaştıkça, içeride veya dışarıda bundan ciddi şekilde rahatsız olanların bulunduğunu anlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Neden rahatsız oluyorlar? Çünkü kendilerine kirli bir sistem kurmuşlar, kirli bir rant düzeni kurmuşlar. Türkiye 'barış' dedikçe, 'insanlık' dedikçe, 'çocuklar öldürülmesin' dedikçe işte o katliamlardan beslenenler, Türkiye'nin bu girişimlerinin önünü kesmek istiyorlar.
'Milli birlik' diyoruz, 'kardeşlik' diyoruz. Yıllardır terörden beslenenler, benim askerime, polisime kurşun atarak alçakça saldırarak taşeronluk yapanlar, bundan rahatsız oluyor, saldırılarını daha da artırıyor.

Biz, 'demokrasi' dedikçe, statükodan beslenenler, rahatsız oluyor. Anayasa değişikliğine, demokrasi mücadelesine karşı çıkıyorlar. Bu ülkeye çeteler musallat olmuşlar. Mafya musallat olmuş. Hukuk dışı örgütlenmeler, bu ülkenin emeğine, ekmeğine musallat olmuştu. Cesaretle üzerlerine gittik, gidiyoruz.

Çetelerle hiç geri adım atmadan mücadele ediyoruz. Görüşürsünüz orada da bize karşı çıkıyorlar. Bizi engellemeye çalışıyorlar. Danıştay saldırısı oldu ne dediler? 'Bunu dinciler yaptı' dediler. Sonunda ne oldu? onlar da malum organizasyonun içinden çıktılar. Görüyorsunuz değil mi? Özür dilediler mi? Hayır. Neden? Onların şanında bu yok da onun için.''

Terör örgütünün eylemleri

Ekonomide tarihi başarılara imza attıklarını belirten Erdoğan, bunu dahi hazmedilmediğini, ''karamsarlıkla, felaket tellallığıyla başarılarını gölgelemek isteyenler'' olduğunu söyledi. Millet adına büyük adımlar attıklarını kaydeden Erdoğan, ''Türkiye büyüyor, güçleniyor. Yeterli bulmuyoruz, daha da büyüyeceğiz. Hemen kirli oyunlar, kirli tahrikler, kirli senaryolar devreye sokuluyor'' dedi.

Terör örgütünün son zamanlarda kanlı eylemlerine hız verdiğini anımsatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Şunu herkesin sorgulamasını istiyorum, neden şimdi? Lütfen bunu herkes kendine sorsun. Lütfen herkes bunun cevabını arasın. Neden şimdi? Tam Anayasa değişikliği TBMM'den geçmişken, tam Anayasa değişikliği halkın önüne, sizin önünüze gelecekken, neden terör örgütü eylemlerini artırdı.

Kim bizim karşımıza dikildi, Parlamentoda; CHP, MHP, BDP, terör örgütü, İmralı... Bak karşımıza dizilenler bunlar. Onların karşısında olan kim? AK Parti iktidarı. Farkımız bu... Milli Birlik ve Kardeşlik Projemiz kararlılıkla ilerlerken, bu konuda çok güzel gelişmeler yaşanırken, terör örgütü neden şimdi eylemlerini sıklaştırdı? Hemen nereye gittiler? Anamuhalefet mahkemesine gittiler. Neden millete değil, neden millete gitmekten kaçıyorsunuz? Egemenlik kayıtsız şartsız milletin değil mi? anayasa'nın değişmez,. değiştirilemez maddesi bu değil mi? Niye millete gidemiyorsun da oraya gidiyorsun. Hadi buyur millet... Millet 'evet' diyorsa, başımız gözümüz üstüne, millet 'hayır' diyorsa o da başımız gözümüz üstüne... Hadi... Niye yoksun? Çünkü bunlar milletten kaçıyorlar. Milletin önüne çıkamazlar.

Şimdi başladılar bunlar erken seçime gidecekler diye. Geç o işi geç. Ne erken seçimi. Her şeyin zamanı var. Her şeyin zamanı var. Bu ülkeyi bu hale zaten böyle getirdiniz. Çok partili döneme bak, geçmişine bak, kurulan hükümetlere bak. Ortalaması 16 ayda bir hükümet... Gelişmiş ülkelerde böyle bir şey göremezsiniz. Ne zamansa seçim o zaman yapılır. Türkiye buna alıştı, alışacak. Biz de şimdi bunun adımlarını attık, atıyoruz. 5 yıl ise 5 yıl, 4 yıl ise 4 yıl... Seçim zamanlarını kast ediyorum. Siz bizim arkamızda olduğunuz sürece evvel Allah, bu milletin iktidarı yıkılamaz. Bun böyle bilin. Çünkü AK Parti iktidarı, milletin iktidarıdır.
Onlar şunu söylüyorlar, 'yok efendim şöyle, böyle filan felan' gibi o kaymak takımının arasında oylama yapın çoğu 'CHP' der. onlar bile ne diyorlar biliyor musunuz? 'iktidardan memnunuz ama oyumuz CHP'nin... Bun geçen seçimde söylediler.''


Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler