Sezer: Karayalçın bağımsız aday olsun

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın'ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusunda, ''Benim önerim Ankara'da, Sayın Karayalçın'ın, toplumun diğer kesimlerinden de oy alabilecek şekilde bağımsız aday olmasıdır. O zaman destekleriz'' dedi.

19 Ekim 2008 Pazar, 10:15

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Murat Karayalçın'ın CHP'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olmasına dair konuyu değerlendirdi.

Sezer, şunları kaydetti: ''Sayın Karayalçın belediye başkanlığı döneminde önemli işler yaptı, yıllardır tanırız, kendisine saygı ve sevgimiz de var. Ama bazı partililerin bir partiden aday olmasıyla toplum büyük ölçüde oraya yönelmeyebiliyor. Bunu 22 Temmuz'da yaşadık. O zaman benim önerim Ankara'da, Sayın Karayalçın'ın, toplumun diğer kesimlerinden de oy alabilecek şekilde bağımsız aday olmasıdır. O zaman destekleriz.''

Karayalçın'ın adaylığına destek verilip verilmeyeceği konusuna Parti Meclisinin karar vereceğini, bu konuda yetkinin Parti Meclisine ait olduğunu belirten Sezer, ''Ama Parti Meclisimizin de görüşlerini bilerek söylüyorum, oylanmış, karar halinde söz edilmiş değil'' diye konuştu.
Sezer, ''Yerel seçimler yaklaşıyor, DSP adaylarını açıklayacak mı? Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül DSP'ye geçecek mi?'' sorusuna ''Umarım. Sayın Sarıgül ile zaman zaman görüşüyoruz. Olumlu bir yerdeyiz. Tabi ki adaylarımızı açıklayacağız'' yanıtını verdi.