'Piyanist' Adrien Brody krizden yakındı

Oscar ödüllü ünlü aktör Adrien Brody, ''Stüdyolar kriz nedeniyle daha güvenli yolu tercih edecekler ve daha az risk alacaklar. Bu da demektir ki daha az film göreceğiz'' dedi.

19 Ekim 2008 Pazar, 12:39

45. Altın Portakal Film Festivali kapsamında bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Uluslararası Avrasya Film Festivali'nin kapanış filmi The Brothers Bloom'un oyuncuları Adrien Brody ve Maximilian Schell, film gösteriminin ardından Türk sinemaseverlerle biraraya geldiler.

''Piyanist'' filmindeki başarısıyla ''En İyi Erkek Oyuncu'' dalında ödül alarak, ''Oscar kazanan en genç aktör'' unvanının sahibi olan Brody, bu filmdeki rolüyle hatırlanmaktan memnun olsa da canlandırdığı farklı karakterlerle de anılmak istediğini söyledi.

ABD'deki ekonomik krizin sadece ülkesinde değil, dünyada da son derece yıkıcı olacağını ifade eden Brody, film endüstrisinin de bundan etkileneceğini kaydetti. Özellikle bağımsız filmlerin üretiminin zorlaşacağını dile getiren Brody, bununla birlikte stüdyoların film çekmek için fonlardan ve kredilerden yararlandıklarına dikkati çekti. Brody, ''Stüdyolar kriz nedeniyle daha güvenli yolu tercih edecekler ve daha az risk alacaklar. Bu da demektir ki daha az film göreceğiz'' dedi.

 

Adrien Brody için helikopter kaldırıldı

Öte yandan Oscarlı aktör Adrien Brody foto muhabir olan annesi Sylvia Plachy ile birlikte Kapadokya'yı görmek istedi.

AKSAV Genel Müdürü Erol İşbilir, ünlü aktörün Türkiye'yi çok iyi tanıdığını belirterek, ''Kapadokya'yı 'doğa harikası' olarak tanımladı. AKSAV olarak bir helikopter kiraladık ve annesiyle birlikte ünlü konuğumuzu Kapadokya'ya gönderdik. Bugün akşama kadar Kapadokya'yı gezecek, akşam da kapanış törenine katılacaklar'' dedi.