Bodrum 'Balıkçı'sını unutmadı

Bodrum'un en önemli değerlerinden "Halikarnas Balıkçısı" Cevat Şakir Kabaağaçlı, ölümünün 37. yıldönümünde bugün Bodrum'da çeşitli etkinliklerle anılıyor.
Yayınlanma tarihi: 13 Ekim 2010 Çarşamba, 12:56

Bodrum Belediyesi’nin düzenlediği anma töreni, Cevat Şakir Kabaağaçlı Müzesi önünde, çok sayıda yurttaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

Kabaağaçlı’nın öğrencilerinden biri olan Güler Benar, Balıkçı’nın ölmeden bir yıl önce İzmir’de açılan profesyonel rehberlik kursundaki bir dersine girdiğini belirterek, “Her şeyi bize emanet etti ve Balıkçı’yı son görüşümüz oldu o. Biz de o emaneti çok ciddiye aldık. Şimdi Mavi Yol olarak onun bütün sevdiklerini sürdürmeye çalışıyoruz” dedi. ÇYDD Bodrum Şube Başkanı Meral Saraçbaşı da, Balıkçı’nın ilçeye çok değer kattığına dikkat çekti. Kabaağaçlı’yı anma etkinlikleri kapsamında öğrenciler tarafından ağaç dikilecek, Balıkçı anısına kompozisyon yarışmaları düzenlenecek. Ayrıca yaşamının anlatıldığı" Anadolu’nun Avukatı / Balıkçının İzinden” belgeseli Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde ve İskele Meydanı’nda gösterilecek.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.