Kapat

Son Haberler

A+ A-

"Onu ben öldürdüm Leonardo"

Günümüzde sıkça rastladığımız, kimi zaman ayıplanan kimi zaman desteklenen, aralarında yaş farkı olan aşıkların öyküsünü anlatmış Deniz Kavukçuoğlu. Can Yayınları'ndan çıkan "Onu Ben Öldürdüm Leonardo" isimli roman, 65 yaşındaki Tamer Doğan'ın nefes nefes geçen yolculuğunu sizlere gerçekmişcesine yaşatıyor.
Yayınlanma tarihi: 31 Ekim 2008 Cuma, 15:15

Floransa’nın otuz kilometre kadar kuzeybatısında, Vinci kasabasına altı kilometre uzaklıktaki Porciano adında bir köyün yakınındayım. İstanbul’dan yola çıkarken, bir süreliğine de olsa yaşayacağım yerin böyle bir vadide, eve dönüştürülmüş eski bir değirmen olduğunu bilseydim gelir miydim, sanmıyorum. Benim gibi 65 yaşında, üstelik de üç yıl önce kalp krizi geçirmiş bir adam için pek kolay olmayacak burada yaşamak.

Onu Ben Öldürdüm Leonardo, ustalıkla kaleme alınmış bir genç kadın-yaşlı erkek öyküsü. Romanın kahramanı Tamer Doğan, bir gün ansızın kendisini arayan bir genç kızın, Gizem’in büyüsüne kapılarak kendini mutluluklarla dolu bir aşkın içerisinde bulur. Yürümeyeceği daha baştan belli olan bu aşk, Leonardo da Vinci araştırmacısı bu yaşlı adamı bir İtalyan köyüne sürükler. Bu köyde, terk edilmiş bir değirmende yaşarken, karşısına çok ilginç bir adam çıkacaktır. Deniz Kavukçuoğlu’nun yeni romanını nefes nefese okuyacaksınız.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler